14.Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Ölüdeniz’i Şenlendirdi.

Tatil365gun

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Uluslararası ÖlüdenizHava Oyunları Festivali’ başladı. 5 gün boyunca devam edecek festival kapsamında, 40 ülkeden 500 sporcu Ölüdeniz‘e geldi.

Dünyanın gözde yamaç paraşütü pistleri arasında yer alan Babadağ, dünyaca ünlü pilotları ağırlıyor. 14’üncü Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında en iyi akrobasi pilotları, birbirinden tehlikeli gösterilerini Ölüdeniz‘de sergileyecek. Festivalin açılış töreni, bin 700 metre rakımlı Babadağı’nda gerçekleştirildi. Törene;Fethiye Kaymakamı Ekrem ÇalıkFethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akif ArıcanÖlüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz ve yamaç paraşütü pilotları katıldı.

Festivalin yapılmasına öncülük eden Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmazda Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’nin Ölüdeniz‘i dünyaya tanıtmak için önemli bir öneme sahip olduğunu açıkladı.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Fethiye Güç Birliği Şirket Müdürü Akif Arıcan ise 1990’lı yıllarda keşfedilen Babadağ‘daki yamaç paraşütü sporunun, turizm çeşitliliğinin artmasına önemli katkılar sunduğuna işaret etti. Arıcan, Fethiye‘nin bu yönüyle başka yerlere örnek olduğunu belirtti. Yapılan yatırımlarla Babadağ‘ın dünyanın önde gelen atlama pistleri arasına girdiğini söyleyen Arıcan, kazaların en aza indirgenmesi için alınan tedbirlerin de sıklaştırıldığını kaydetti.

Bir önceki yazımız olan Fethiye Tatiline Doyum Olmaz... başlıklı makalemizde en güzel tatil yerleri, fethiye gezi rehberi ve fethiye tatil yerleri neresidir hakkında bilgiler verilmektedir.

Tatil365gun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.