web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye Gemiler Koyu

Fethiye Gemiler Koyu
Fethiye Gemiler Koyu

Fethiye Gemiler Koyu

Fethiye Gemiler Koyu- Fethiye Gemiler Koyuna Nasıl Gidilir

Fethiye Gemiler Koyu
Fethiye Gemiler Koyu

Fethiye Gemiler Koyu Akdeniz ve Ege’nin birçok koyu gibi cok temiz ve berraktır. Gemiler koyuna gelmek için Kayaköy’den geçmeniz gerekmektedir. Fethiye’ye 10 km uzaklıkta Kayaköy yolu üzerinden kızılçam ormanları içinden giden ince bir yoldan inilir koya. Gemiler koyu Ölüdeniz’den sonra 2 büyük koydur.

Gemiler koyu özelikle temiz bir deniz suyuna sahip ender koylardan dır. Koyun tam karşısında Gemile adası bulunmaktadır. Adada Hristiyanlarca kutsal sayılan 11 havari den biri olan Aziz Nikola’ya adanmış bir kilise bulunmaktadır. Hristiyanlarca kutsal sayılan bu adada birçok ortaçağdan kalma eserler bulmaktadır.

Fethiye Af Kule Manastırı
Fethiye Af Kule Manastırı

Fethiye‘den Kayaköy’e varınca güneye doğru yönelip  Gemiler yoluna gireceksiniz. Çam ağaçlarının arasından yavaş yavaş süzülürsünüz Gemiler koyuna. Koya inmeden düzlükteki çamların arasından batıya doğru bir yol sapar bu yol Afkule manastırına gider. Aracınızla yaklaşık 1km gidildikten sora aracınızı bırakıp yaklaşık 20 dakika sonra kayalıklara ulaşırsınız. Burada önünüz alabildiğine açık bir denizle karşılaşırsınız. İşte tam karşınızda Afkule Manastırı bulunmaktadır.

Afkule manastırı su sarnıçları ve odalardan oluşmuş tamamen kaya oyularak yapılmış bir manastırdır. Hıristiyan din adamları büyük ihtimal Allah’a yalvarmak için böyle ısız bir bölgeyi seçmişlerdir. Afkule manastırından ayrıldıktan sonra Gemiler koyuna ineceğiz buraya inerken acele etmeyin zaten yol size izin vermez eğer fotoğraf makineniz varsa bol bol manzara çekin. Koya indikten sonra bir gemiyle hem Gemiler adasını hem de irili ufaklı koyları gezin. Geziniz çok güzel geçecek hayat boyu unutamazlarınız içinde olacaktır.

Fethiye Kayaköy Kiralık Villalar için https://www.tatil365gun.com/kayakoyu-villalari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Gemiler St Nicholas Adası
Gemiler St Nicholas Adası