2. Fethiye Spor Festivali-Sporfest 03-18 Ekim 2020 tarihlerinde yapılacak

Tatil365gun

Fethiye Kaymakamlığı ve Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 2.Fethiye Spor Festivali ileri bir tarihe ertelenmişitir.

2.Fethiye Spor Festivali bu yıl heyecanla beklenen Fethiye festivallerinden biridir. Fethiye her yıl onlarca festivalin ve eğlenceli aktivitenin yapıldığı, turist ve ziyaretçilerinin eksik olmadığı tatil beldelerinden biridir. Özellikle aktivite ve eğlence severlerin peşini bırakmadığı Fethiye festivallerinden bu yıl ikincisi yapılacak olan Fethiye Spor Festivalinin tam tarihleri belli oldu. Peki 2. Fethiye Spor Festivali ne zaman yapılacak ? 2. Fethiye Spor Festivali kapsamında hangi aktivite ve yarışmalar yapılacak ? Aktivite ve yarışmaların tam tarihleri ne zaman? Gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. İşte 2. Fethiye Spor Festivaline dair merak ettiğiniz her şey burada. İşte 2. Fethiye Spor Festivali hakkında merak edilenler.

 

Fethiyesporfest Açık Deniz Yüzme Yarışması

Fethiyesporfest Açık Deniz Yüzme Yarışması

2. Fethiye Spor Festivali Tarihleri

 1. Fethiye Spor Festivali tarihleri festival severler tarafından merak edilen sorulardan biridir. Yakın zamanda açıklanan bilgilere göre 2. Fethiye Spor Festivali tam tarihleri açıklandı. İşte 2. Fethiye Spor Festivali tarihleri:
 2. 2. Fethiye Spor Festivalinin tam olarak 2020 yılında 03 Ekim ile 18 Ekim tarihleri arasında olacağı açıklandı. Yaklaşık olarak 17 gün kadar sürecek olan festival içerisinde birçok aktivite ve yarışma yapılacak. Geçen yıl ilki düzenlenen yarışmalar için oldukça büyük bir katılım olmuştu. Bu yıl uluslararası katılımın mümkün olduğu yarışma ve aktiviteler için çok daha fazla katılım beklenmekte.

Peki 2. Fethiye Spor Festivali yarışma branşları nelerdir? Yarışma yapılacak olan branşların tarihleri nedir? Festival boyunca sürecek olan aktiviteler nelerdir? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları burada.

 

Fethiyesporfest Uluslarası Likya Grandfondo Yarışması

Fethiyesporfest Uluslarası Likya Grandfondo Yarışması

2. Fethiye Spor Festivali Yarışma Branşları Açıklandı!

 1. Fethiye Spor Festivali yarışma branşları açıklandı. Yarışmaların yapılacağı branşlar aşağıda belirtildi:
 • Uluslararası Ölüdeniz Açık Su Yüzme Yarışması
 • Uluslararası Likya Granfondo
 • Uluslararası Likya’rı Maratonu
 • Uluslararası Hakkı Koşar Karate Turnuvası
 • Uluslararası Göcek Tenis Turnuvası
 • Uluslararası Fethiye Moto-Kros Turnuvası
 • Uluslararası Oturarak Plaj Voleybolu

Yarışmaların tarihlerinin bazıları açıklandı fakat kalan bazıları henüz açıklanmadı. Tarihi açıklanmayan yarışmaların ilerleyen günlerde tarihlerinin açıklanması bekleniyor. İşte tarihi açıklanan yarışma branşları ve tam tarihleri:

 1. Uluslararası Ölüdeniz Açık Su Yüzme Festivali Tarihi: 03 Ekim 2020
 2. Uluslararası Likya’rı Maratonu Tarihi: 11 Ekim 2020
 3. Uluslararası Likya Granfondo Tarihi: 18 Ekim 2020
 4. Uluslararası Hakkı Koşar Karate Turnuvası Tarihi: 09 Ekim-11 Ekim 2020

 

Fethiyesporfest Likya Maratonu

Fethiyesporfest Likya Maratonu

Yarışmalar için henüz bir katılım formu aktif edilmemiştir. Yarışma başvurularının ilerleyen günlerde başlaması bekleniyor. Yarışmalar hakkında merak edilen bilgiler için okumaya devam edin:

Uluslararası Ölüdeniz Açık Su Yüzme Festivali Tarihi Parkuru

Kum Burnu Plajı’ndan (Kum Burnu Kafe önü) başlayan parkurumuz burnun ilerisindeki işaretleme balonunun etrafından yüzerek başlangıç noktasına gelinerek tamamlanacaktır. Parkurumuzun uzunluğu 2.5 Km’dir.

2.5 K: Belirlenen parkurun bir kere yüzülmesi ile tamamlanır.

5 K: Belirlenen parkurun iki kere yüzülmesi ile tamamlanır.

(Engelli sporcularımız sadece 2,5 K parkurda yarışabileceklerdir.)

 

 

Bir önceki yazımız olan Fethiye Ölüdeniz de Teleferik Keyfi başlıklı makalemizde 0533 057 78 88 Fethiye Babadağ Yamaç Paraşütü | Teleferik Fiyatları | 2022 | 2023 | 2024 | 2025, Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 2020 | 2021 | 2022 | 2023 ve Fethiye Skywalk Yamaç Paraşütü Fiyatları 2017-2018-2019-2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tatil365gun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.