web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye Plajları ve Koyları

Fethiye Plajları ve Koyları
Fethiye Plajları ve Koyları

Fethiye Plajları ve Koyları

1- Ölüdeniz: Yeşil ile mavinin buluştuğu Dünya turizminin göz bebeği  Ölüdeniz Kumburnu Milli Parkı ve Belcekız Plajı, Fethiye Merkeze 12 km uzaklıktadır, dolmuşlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Plajda güneşlenirken Babadağ’dan havalanan yamaç paraşütü ile uçuş yapanları da keyifle izleyebilirsiniz. Ölüdeniz‘de Yamaç Paraşütü ile uçabilir Tekne turları ile Kelebekler vadisine ve koylara gidebilir isterseniz çeşitli su sporları aktivitelerini yapabilirsiniz. Ölüdeniz Hotellerini https://www.tatil365gun.com/oludeniz-hotelleri/ adresinden inceleyebilirsiniz.

2-Kıdrak Plajı: Kıdrak Plajı Kıdrak Tabiat Parkı içinde bulunur. Ölüdeniz Belcekız plajına 3 km. uzaklıkta, Ölüdeniz Faralya yolu üzerindedir. Fethiye‘nin sakin plajları arasında yer almaktadır. Piknik yapmak için tercih edilebilir.

3-Çalış Plajı: Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda olan Çalış Plajı kum ve yuvarlak çakıllardan oluşur. Fethiyenin popüler konaklama bölgelerinden olan Çalış bölgesinin plajında bolca işletme olduğu için bütün ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Keyifle izleyeceğiniz gün batımında harika bir manzarası kaçırılmamalı. Çalış Plajı Hotellerini https://www.tatil365gun.com/calis-hotelleri/ adresinden inceleyebilirsiniz.

4-Gemiler Koyu: Fethiye Kayaköy’e 6 km. uzaklıkta bulunan Gemile Koyu’na giderken yolun manzarası harika. Tarihi Kayaköy’e en yakın plaj konumundaki Gemiler koyunun karşısındaki St Nicholas adası ayin yapmak isteyen Hristiyanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Kayaköy Villalarıhttps://www.tatil365gun.com/kayakoyu-villalari/ adresinden inceleyebilirsiniz.

5-İnlice Koyu: Göcek’e 5 km, Fethiye’ye 20 km mesafede bulunan İnlice Koyu’nun plajı kum, etrafında bulunan doğal güzellikten dolayı hoş kokulu bir havası var. Koyda duş, WC, şezlong ve şemsiye ve yiyecek içecek ihtiyaçlarınız için bir restoran bulunmakta. Aileler tarafından tercih edilen plaj da aynı zamanda Milyon fest oraganizyonu da düzenlemektedir.

Fethiye Plajları ve Koyları

Fethiye Plajları ve Koyları
Fethiye Plajları ve Koyları

6-Cennet Koyu: Fethiye Cennet Koyu’da denizin suyu ılık ve rengi turkuaz. Cennet Koyu Kabak koyu yakınlarında yer almaktadır. Plajda camping işletmesi bulunmaktadır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Cennet Koyu’nda bu camping alanı dışında çadır kurmak ve ateş yakmak kesinlikle yasak. Şimdilik deniz yolu ile ulaşım olduğunu da hatırlatırız.

7-Fethiye Oyuk Tepe Koyları: Aksazlar, Samanlık, Kuleli, Boncuklu gibi çok güzel koylar bulunmaktadır. Ortalama 7 kilometrelik yol ile ulaşılabilen yarımadadaki bu koylar günübirlik mesire yerleridir. Oyuktepe koyalarının çevresindeki yol aynı zamanda manzarası,sakinliği ile yürüyüş ve bisikletle gezi yapanların tercih ettiği parkurdur. 2020 yılı yaz dönemi ile Büyük Samanlık koyunu Şehit Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Lisesi ( Turizm Uygulama Hoteli ) çalıştırmaktadır.

8-Katrancı Koyu: Fethiye’ye 15 km. uzaklıktaki Katrancı Tabiat Parkı çam ve okaliptus ormanı ile iç içedir. Fethiye tatilillerinde çadır kurmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerdir. Yoğun olan koyda çadır kurmak için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

9-Günlüklü Koyu: Sığla ormanlarının arasından geçerek ulaşılan Günlüklü Koyu Plajı ince kumlarla kaplıdır. Koyda piknik, duş ve WC olanakları mevcuttur. Günlüklü koyuna giriş ücretlidir.

10- Deve Plajı: Fethiye’den kalkan tekne turlarıyla ulaşılabilen ve tekne turlarının son durağı olan Deve Plajı, sakin ve huzurlu havasıyla yüzerken dinleneceğiniz bir noktadır. Yüzmek ve vakitler geçirmek oldukça keyifli. Günlük Tekneler ile tur yapmak istemezseniz Ölüdeniz plajından 3 veya 4 saatlik turlar düzenleyen Özel Tekneler ( Speed Boat) ile bu koyu ziyaret edebilirsiniz.