web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak

Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak
Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak

Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak

Fethiye de neler yapılır. Fethiye gezi rehberi. Fethiye de yapılacaklar. Fethiye’nin gezilecek yerleri. Fethiye’nin akitiviteleri.

Baharın gelmesiyle canlanan yemyeşil doğası ile huzur bulabileceğiniz, tertemiz havasını ciğerlerinize depolayacağınız haftanın yorgunluğunu unutabileceğiniz bir yer Fethiye.

Yoğun iş temposusu’ nun içerisinde kaybolan insanlar için en iyi hafta sonu tatili hiç  şüphesiz şehir gürültüsünden uzak, sakin bir yere kendini atmaktır. Hafta sonu tatili için özellikle İstanbul, İzmir, Denizli, Antalya, Muğla illerinde yaşayanların tercih ettiği Fethiye’de yaz-kış neler yapılır hep birlikte göz atalım.

 

FETHİYE

Fethiye’de bulunduğunuz hafta sonu ailenizle veya arkadaşlarınızla organik ürünlerden hazırlanan kahvaltıların sunulduğu mekanlardan birinde güne iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu dönem bulunduğunuz memlekette yağmurlu ve karlı geçen günlerden sonra Fethiye’nin sıcak ve güneşli gününe denk gelirse Oooohhh ne güzel… Kendinizi yeni bir haftaya başlarken daha enerjik hissedeceksiniz demektir. Fethiye körfezi eşliğinde kordonda, parklarda yürüyüş yaparken nefes aldığınızı hissetmek sizi mutlu edecektir. Cafeler de, Restaurantlarda çay ve kahve molası verirken martılar eşliğinde çekeceğiniz fotolar ise İnstagram da veya Facebook ta ki arkadaşlarınızı kıskandıracaktır.

Aracınızla şehir turu atarken Fethiye’nin panoramik fotoğrafını çekebileceğiniz harika manzaraya sahip aşıklar tepesini çıkmadan dönmeyin ayaklarınızın altında Fethiye körfezi, yatlar, balıkçı kayıkları ve kış aylarında karşınızda karlı dağlar sizleri bekliyor olacaktır.

Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak
Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak

 

ÇALIŞ PLAJI

Çalış plajına bölgesine gittiniz de ise şehir ile doğal yaşamın içi içe girdiğini göreceksiniz. Öncelikle yolunuzun üzerinde sizi Yaban Ördeklerinin yoğun bulunduğu Ördek adası karşılayacaktır. Burada çocuklarınıza ördeklere ve kuşlara ekmek attırarak onlara kısa süreliğine de olsa yaban hayatını gösterebilirsiniz.

Hemen yanı başındaki Çalış plajı kuş cenneti ise kuş gözlemcileri için oldukça önemli. Kuşların göç yolları arasında bulunan bölge yaklaşık 200 çeşit kuş türü barınmaktadır. Doğal yaşamı özleyenlerin en çok tercih ettiği Çalış plajı kuş cenneti Şad burnunun hemen yanı başında yer almaktadır. Buraya giderken doğal yaşamı resmetmek için fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.  Çalış plajında kışın yürüyüş yaparken balıkçıları yazın akşamları sahile yumurta bırakmaya çıkan Caretta Caretta kaplumbağalarını izleyebilirsiniz.

 

ÖLÜDENİZ YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Fethiye Ölüdeniz denince ilk akla gelen Türkiye’nin tanıtımında da önemli rol oynayan tatil bölgesinde Ölüdeniz Yamaç Paraşütü yapabilirsiniz. Ölüdeniz Babadağ’dan yapılan bu spor ile bir çok insan çocukluğundaki uçma hayalini gerçekleştirmektedir. Ölüdeniz de 12 ay yaz-kış hizmet veren Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Şirketini ve Fethiye tatil paketleri için www.tatil365gun.com adresini tercih edebilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken Fethiye’ye gittiniz de uçmak istiyorsanız yoğunluğu da göz önünde bulundurarak en 3-5 gün öncesinden telefonla rezervasyon yaptırmanız. Fiyatları hakkında bilgiyi rezervasyon yaptırırken alabilirsiniz. Uçuş saatinin öncesinde sizleri servis aracıyla otelinizden alıyor uçuş sonrası tekrar otelinize bırakıyoruz. Uçuş için  spor ayakkabısı ve rahat edebileceğiniz kıyafet olmazsa olmazınız. İnişiniz Ölüdeniz plajında son bulacaktır. Gökyüzünde pilotunuz tarafından kaydedilen fotoğraf ve videoları extra ücret karşılığında satın alabiliyorsunuz. Fethiye Babadağ Teleferik ile pistlere çıkarak yamaç paraşütlerini izleyebilirsiniz.

 

TARİHİ KAYAKÖY

Tarih ve yemyeşil doğasıyla Kayaköy Fethiye’nin en çok gezip, görülen mekanlarından dır. Fethiye merkeze 13 km uzaklıkta bulunan Kayaköy yamaçlarında eski evler, kiliseler, okullar kısacası yaşam için gerekli ne varsa bulunmaktadır. Mübadele ile Rumlar tarafından terk edilen köyde yıllara meydan okuyarak ayakta kalmayı başaran bir çok yapı göreceksiniz. Kışın kendini doğaya bırakmak şehir gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerle dolup boşalan Kayaköy yaz aylarının kavurucu sıcağından kaçarak serinlemek isteyenlerin limanıdır desek yanılmayız. Fethiye Kiralık Kayaköy Villaları https://www.tatil365gun.com/kayakoyu-villalari/ adresinden inceleyebilirsiniz.

 

SAKLIKENT

Yaz aylarında daha kalabalık olan Saklıkent sakin haliyle de kış aylarında görülmeye değer doğa harikasıdır. Köy içerisinden geçerken köylülerin sattığı doğal ürünlerden alarak köy ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Tlos, Axara bölgenin antik kalıntılarının bulunduğu yerdir. Yaz aylarında ise buraları Fethiye’den başlayan Jeep safari turları ile keşfetmek daha iyi olacaktır.

Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak

Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak
Kalbiniz ve Aklınız Fethiye de Kalacak

FETHİYE TEKNE TURU

Kış aylarında pek rağbet olmayan Tekne turlarının yerine özel tekne kiralayarak istediğiniz koyları gezerken balık avlamak sizler için değişiklik olacaktır. Hele deniz üzerinde kendi tutuğunuz balığı yemenin tadı ise bir başka oluyor. Yaz aylarında ise herkesin tercih ettiği Ölüdeniz veya 12 Adalar tekne turu ile Fethiye’nin turkuaz mavisi denizi eşliğinde bakir koylarında yüzerek hoşça zaman geçirebilirsiniz.

 

NİF VE ÜZÜMLÜ KÖYÜ

Fethiye’nin bir başka doğal yaşam alını olan Nif ve Üzümlü köylerini gezebilirsiniz. Nif köyünün hemen üzerinde bulunan karlı tepeler kış aylarında kar’ a hasret, özlemle bekleyen Fethiyelilerin hafta sonu eğlencesi olarak en çok tercih ettiği yerdir. Adeta Ana Baba günü olan bölgede herkes kar üzerinde sucuk ekmek yapmak, kar topu oynamak ve birkaç saatliğine de olsa beyaza doyarak farklı zaman geçirmek için sabırsızlanırlar.

Fethiye’nin yaylası Nif köyünde yetişen kirazlar ise doğal, lezzetli ve bir o kadar güzeldir. Her yıl düzenlenen Nif Kiraz Festivali ise Haziran ayında yapılmaktadır. Hemen yolunuzun üzerinde yer alan Üzümlü köyü ise adını hem Dokuma Üzümlü Dastarı hem de ekonomik değeri oldukça yüksek Kuzu Göbeği Mantarı ile duyurmayı başarmıştır. Her yıl Nisan ayında düzenlenen Kuzu Göbeği Mantar Festivaline katılarak sizlerde dağlarda o değerli mantarı arayabilirsiniz. Her iki festivalden de köyde yetişen doğal ürünlerden satın almak köy halkına katkı sağlayacaktır. Doğaya olan yakınlığınız sonrası huzurlu geçireceğiniz tatil anılarınızı unutamayacaksınız.

 

FETHİYE GECE HAYATI

Gece hayatı için Fethiye de tarzınıza uygun mekanlar bulunmaktadır. Yaz aylarında Paspatur çarşısı barlar sokağından, Hisarönü barlar sokağına ve Çalış plajı barlarına kadar oldukça fazla seçenek olurken kış aylarında bu pekte öyle olmuyor. Sizlerde Fethiye’de bulunduğunuz döneme göre her hangi bir barı tercih ederek eğlenbilirsiniz.

Yaz – Kış demeden misafirlerine her dönem ayrı güzellik sunan Fethiye’yi gezip gördükten sonra sizde memleketinize mecburen döneceksiniz ama KALBİNİZ VE AKLINIZ FETHİYE ‘DE KALACAK…