web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak

Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak
Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak

Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak

Kış tatilinin keyfini Fethiye’de yaşamak; Birçok insanın yaz tatilleri için ilk aklına gelen Fethiye kış aylarında da bir başka güzel. Şehir gürültüsünden, kalabalığından ve stresinden kaçmak isteyenler için doğal güzellikleri ile yerli halkın yaşantısı ve gerçekliğiyle kendini göstermekte. Her yıl tatilciler Fethiye bölgesine yerleşmektedir.

Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak
Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak

Kış aylarında tatil planları yapanlara tatil tercihlerini Fethiye den yana kullanmalı.

Kışın sakin olan Ölüdeniz de güneşin tadını çıkarmak, Babadağ dan yamaç paraşütü yapmak, Tarihi Kayaköy de harabeler arasında gezinti yaparak köy hayatına tanıklık etmek, Fethiye sahilinde çayınızı yudumlarken martıları izlemek, Dünyanın en güzel gün batımı izleme noktasında güneşin batışını doyasıya izlemek için Fethiye’ye gelmek, görmek ve gezmek gerek. Yeni yerler ve güzellikler keşfetmek size iyi gelecektir.

Fethiye Sahili
Fethiye Sahili

 

Kış tatilinin keyfini Fethiyede yaşamak

Doğa ve spor için Ölüdeniz

Fethiye merkezinde konaklama yapmanız halinde yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bulunan Ölüdeniz’ e ulaşmanız pekte zaman almayacaktır. Sahilinde yürüyüş yapmak, balık tutmak ya da cafe de oturarak sessizliğin tadını çıkarmak size iyi gelecektir. Adrenalin yaşamak isterseniz  12 ay hizmet veren Gravity yamaç paraşütü şirketi ile Babadağ dan kuşlar gibi manzaraya süzülebilirsiniz. Doğa yürüyüşçülerin buluşma noktası olan Likya yolunu kullanarak doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2020 | 2022 | 2023
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2021 | 2022 | 2023

Tarih sevenlere tavsiyemiz Kayaköy

Ölüdeniz den dönüş yolunuzun üzerinden 2 km uzaklıkta, Hisarönü turistik çarşının  içerisin den geçerek ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Fethiye’nin yaylası konumundadır. Kayaköy Türk- Yunan dostluğu “Barış ve Dostluk Köyü’’ ile de bilinmektedir. Doğası, kiliseleri, dar sokakları ve mimarisi ile insanları etkileyen köy fotoğraf tutkunlarına bolca malzeme sunmaktadır. Kısacası Fethiye de gezilip, görülmesi gereken bir yerdir.

Fethiye Kayaköy
Fethiye Kayaköy

Dünyanın tüm güzelliklerinin sunulduğu Fethiye

Yaz aylarında cıvıl cıvıl olan Fethiye kış aylarında ise tüm sessizliği ile güzelliklerini sergilemektedir. Ter temiz havada denizin kıyısına kadar uzanan çam ağaçları manzarasını, körfezi izlerken martılar arasında içilen çayın tadını unutamayacaksınız. Kordon boyu yürüyüş sonrasında ise sahilde bulunan restaurantlarda yemek yiyebilir ya da taze balıkların sergilendiği balık pazarını tercih edebilirsiniz.

Gün batımı ve Çalış plajı

Fethiye merkezine 4 km uzaklıkta Caretta caretta kaplumbaların dünyası olan Çalış plajı aynı zamanda rüzgar sörfü, kite sörf merkezidir. Çalış otellerinin hemen önündeki kordon yürüyüş yapmayı sevenler için uçsuz bucaksız plaj, yerli ve yabancı turistlerin uğradığı cafe ve restaurantlarda hizmetinizdedir. Kış güneşi Çalış plajında batarken izlemenin zevkine doyamayarak fotoğraf makinenize sarılarak kare kare fotoğraf çekeceksiniz.

Fethiye Otel Fiyatları için http://tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.