web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye’nin Tarihini ve Tarihte Kullanılan Radyoları Bu Sergide Bulacaksınız

Fethiye’de açılan ‘Eski Dostlar Radyo Sergisi’ ile ‘Dünden Bugüne Fethiye Fotoğraf Sergisi’ yoğun ilgi gördü.

Eski radyo koleksiyonu yapan Aziz Çetinkaya ile dünden bugüne Fethiye fotoğraflarının yer aldığı Fotoğrafçı Şükrü Gürel ve Fethiye Fotoğraf Kulübü Üyeleri’nin sergisi aynı anda Aziz Sanat Galerisi’nde beğeniye sunuldu.

1945 yılından sonra Türkiye ve dünyada dinlenen radyoların yer aldığı sergide 80’e yakın değişik türde radyolar sergilenirken, pikap ve kasetçalarlar da sergide yer aldı. 1900’lü yıllarda icat edilen radyodan yaklaşık 70 yıllık radyolar bu sergide yer alırken, radyoların özellikleri hakkında bilgilerde aktarılıyor.

Fotoğrafçı Şükrü Gürel’in eski Fethiye’den fotoğrafların yer aldığı sergide Fethiye Fotoğraf Kulübü‘nün son birkaç yıl içinde çekmiş olduğu Fethiye fotoğrafları da yer alıyor. Sade bir törenle beğeniye sunulan 10 Mayıs tarihine kadar açık kalacak sergide bir birinden değişik eski radyoların yanı sıra Fethiye’nin dünü ve bugünü ile ilgili fotoğraflar yer alıyor.

Sanat Galerisi Sahibi Aziz Çetinkaya, sergi hakkında bilgiler aktararak; “Sergide 1945 yılından itibaren çeşitli radyolar yer almaktadır. 80’e yakın radyo objemiz bulunmaktadır. Ayrıca Fotoğrafçı Şükrü Gürel ile Fotoğraf Kulübü Üyeleri’nin fotoğrafları bulunmaktadır” dedi.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0539 646 6460 nolu hattımızı arayabilirsiniz.