web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye Çalış Tatili

Fethiye Çalış Tatili
Fethiye Çalış Tatili

Fethiye Çalış Tatili

Fethiye şehir merkezine en yakın halka açık plajı olan Çalış plajı aynı zamanda Fethiye’de konaklamalı Turizimin’de ilk başladığı bölgelerin başında gelmektedir. Fethiye iskelesi yapılmadan önce  şuan’ki Şat Burnu krom madeni ihracatında liman görevi görmüştür. Çalışa ulaşım Karayolu ile yapıldığı gibi Çalış kanalından hareket eden deniz dolmuşları ile Fethiye kordonuna sefer yapılmaktadır. Tatiliniz boyunca tekne turu ile Fethiye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Sıradan tatilden sıkılan misafirlerimiz için Çalış tam size göre ;burada doğal kuş parkında 210 tür kuş ve 100.000 yakın göçmen kuş’a ev sahipliği yapan Türkiye’nin 2.en büyük kuş gözlem parkında ve yaban ördeklerin bulunduğu ördek adasında stres atabilir, Caretta Caretta denilince ilk akla gelen Çalış plajına her yıl mayıs-ekim aylarında yumurtalarını plaja bırakmak için gelen Deniz Kaplumbalarını gözlemleyebilir yada bu tatilinizde mavi suların kadim dostu yunusları,nesli tükenmekte olan Akdeniz fokları ve Su Samurlarının yaşam alanlarına’da ortak olarak buradaki tatilinizi farklı kılabilirsiniz.

Fethiye Çalış Tatili
Fethiye Çalış Tatili

Doğal yaşamda tatil olurda doğa sporu olmaz mı?Sürekli rüzgara sahip Çalış plajı Surf ve Kite Surf yapmak isteyenler için’de bölgedeki en iyi noktalardan biridir.Sizlerde  Çalışta bulunan Sörf okulundan eğitim alarak bu sporu yapabilirsiniz.

Fethiye Çalış Plajı Otelleri rezervasyonu için http://tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.