web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Yaşayan Tarih Fethiye Kayaköy

Yaşayan Tarih Fethiye Kayaköy
Yaşayan Tarih Fethiye Kayaköy

Yaşayan Tarih Fethiye Kayaköy

Fethiye’nin 8 km kadar uzağında bulunan Dostluk ve Barış köyü olan Kayaköy 1922 yılına kadar yaşamış Rumlara ve Mübadele sonrası ise Türklere ev sahipliği yapmaktadır. Dar sokakları, Taş evleri, Okulları, Hastanesi, Şapelleri ile Panayia Pergietissa ve Taksiyarhis adındaki kiliseleri ile uzun yıllar doğa şartlarına direnmeye çalışan Hayalet köy günümüzde ülkemizin önemli turizm noktalarından biridir.

Yaşayan Tarih Fethiye Kayaköy
Yaşayan Tarih Fethiye Kayaköy

Fethiye tatilinizde Kayaköy’ün dar sokaklı taş evleri arasında yürüyüş yapmanızı ve fotoğraf çekmenizi, köyün güzelliklerini at üzerinden keşfetmeniz için at turuna katılmanızı, dinlenirken ulu ağaç’ın altında bulunan kahvede çayınızı, kahvenizi yudumlarken yaşlılarla sohbet etmenizi, köydeki bayanların yaptığı böreklerin tadına bakmanızı ve doğal ürünlerin sunulduğu köy kahvaltısının tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Kış aylarında Fethiye Kayaköy Hava Durumu sabah saatleri puslu olduğundan fotoğraf tutkunları için oldukça rağbet görmektedir.

Fethiye Kayaköy Villaları
Fethiye Kayaköy Villaları

Fethiye‘ den ayrılırken yerel ve doğal ürünlerden satın almak isterseniz. Fethiye Kültür merkezi’nin hemen yanı başında hizmete açılan Fethiye Evi ni ziyaret edebilirsiniz. 2020 yılından itibaren Fethiye Evi gecici olarak hizmet verememektedir

DSC_0371_newDSC_0385_new DSC_0379_new DSC_0393_new

DSC_0395_new DSC_0375_new

Fethiye de 4 gece 5 gün tatil paketleri ile keyifli tatil geçirmek için https://www.tatil365gun.com/kategori/paket-turlar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.