web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

4.Ayağı Fethiye de Koşulacak Olan Türkiye Enduro Şampiyonasının Hazırlıkları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2012 Enduro Kural Kitabı kurallarına göre uygulanacak yarışlar 05-06 Mayıs tarihlerinde Esenköy Akdeniz Off road Park’ta yapılacak. Fethiye Salı Pazarı meydanından başlayacak yarışlar, 140 kilometrelik toplam parkurla son bulacak.

Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Fethiye Yarışında bir turda 35 kilometre geçecek olan sporcular 4 turla yarışı tamamlayacak. Üç ayrı kategoride farklı gruplarda koşulacak Enduro Şampiyonası’na Türkiye genelinden yaklaşık 90 yarışçının katılması bekleniyor. Türkiye Enduro Şampiyonası 4. ayak yarışları padok alanında gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.

YENİ KURALLAR NE GETİRİYOR?

Öte yandan TMF tarafından mart ayında yayınlanan 2012 Enduro kuralları çeşitli yenilikleri de beraberinde getiriyor. TMF’nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre 2011 yılı yarışları göz önüne alınarak yapılan düzenlemeler ile enduro kuralları FIM ile olan uyumluluğu bozulmadan ulusal platformda en iyi hale getirildi.

Buna göre serbest antrenmanın tüm test etaplarını da kapsayacak halde yarış programı öncesinde yarışçılara açıldı. Ayrıca organizatör kulüpler bundan böyle test etaplarını antrenmanlara kapatamayacak. 2012 yılında genel klasman ve sınıflarda ilk 20’ye giren yarışçılar puan alacaklar, 2011 ve öncesinde ilk 15 yarışçı puan alabiliyordu.

Yeni kurallarda yaş limitinde yapılan değişiklik ile bundan böyle ilgili yarış sezonunda 16 yaşından gün alacak olan genç yarışçılar da enduro yarışlarına katılabilecek. Bu değişiklik ile bayanlardan sonra gençlerin de enduro yarışlarına katılımının arttırılmasının hedeflendiği bildirildi.

Fethiye Ölüdeniz Butterfly Paragliding Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0539 646 6460 nolu hattımızı arayabilirsiniz.