web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt
Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Yamaç Paraşütü Bitirilecek mi

Fethiye’de paraşüt firma yetkilileri, Ölüdeniz beldesindeki paraşüt uçuşlarının gerçekleştirildiği Babadağ’a giriş ücretine yapılan zammı protesto etti.

Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Derneği Başkanı Erdal Akkuş, Ölüdeniz Belcekız Plajı’nda yaptığı açıklamada, Babadağ’a tek kişi giriş ücretinin 15 liradan 17 liraya, iki kişilik ücretin de 20 liradan 25 liraya çıkartıldığını belirterek, bu zammın yapılan rezervasyonların iptaline neden olduğunu söyledi.

Yaklaşık 20 yıldır yamaç paraşütü pilotluğu yaptığını ve bu zammı haklı bulmadığını ifade eden Akkuş, Babadağ’da uçuş pistine yönelik yeni bir düzenleme yapılmadığını ve bundan dolayı fiyat artırımına gidilmesinin mantıksız olduğunu savundu.

Yurtdışından uçmaya gelecek turistlerin ve okulların aylar öncesinden fiyat alarak rezervasyon yaptırdıklarını anlatan Akkuş, “Ani yapılan zam, onların gelişini zorlaştıracak ve rezervasyon iptallerine neden olacak. Bindiğimiz dalı yine kesiyoruz. Bu zammın iptal edilmesini istiyoruz” dedi.

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt
Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Kooperatif Başkanı Cemal Övet de tek kişi olarak atlayış yapan pilotun günde 3 ile 4 kez atladığını, Babadağ’a her çıkışta bu parayı verdiğini belirtti. Övet, pilotların ve atlayış yapmak isteyen vatandaşların otel parasından fazla Babadağ’a çıkış ücreti ödemek zorunda kaldıklarını savundu ve inişlerinde plaja yaptırılmak istenilmesi paraşütün kumla temasından dolayı ömrünün azalacağına değinen Övet bu tür olumsuzların yılda single olarak buraya gelen 10 bin kişinin ayağının buradan kesileceğini, bu spora Fethiye ve Ölüdeniz esnafları ile tüm otelcilerin sahip çıkması gerektiğini ancak bu şekilde turizmin daha iyi yerlere geleceğini belirtti.

Yamaç paraşütü şirketi sahibi Murat Tüzer de rezervasyon yaptıkları kişilere Babadağ’a çıkış ücretini bildirdiklerini, fiyatların artmasıyla grupların rezervasyon iptaline başladıklarını iddia ederek, zammın geriye çekilmesini istedi.

Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt
Ölüdenizle Özdeşleşmiş Olan Paraşüt

Gaziantep’ten grup alarak Babadağ’a gelen Ömer Turgut, konakladıkları otele 40 lira öderken günde 3 uçuş için bu fiyatın iki katını ödemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Ölüdeniz dünyada yamaç paraşütü üssü olmuş bir yer. Çıkış fiyatını daha da azaltıp, turizmin cazibesini artırmak gerekir. Bugün bir milli parka girişte bir kez para alınıyor. Aynı günde 3 kez girişe, 3 kez para ödenmez” diyen Turgut Fethiye Ticaret Odasına bağlı güç birliği şirketinin işlettiği Babadağa bu zamla Fethiye turizmine ve ticaretine yapmış olduğu bir darbe olduğu belirterek yapılan zammın gereksiz olduğunu belirtti.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0538 773 8048 nolu hattımızı arayabilirsiniz.