web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Kemoterapi Gören Hastalar 2013 Yılından İtibaren Fethiye’de Tedavi Görecek.

Fethiye Devlet Hastanesi bünyesine kemoterapi ünitesi açılması için Sağlık Bakanlığı düzeyinde çalışma başlatıldı.

Turizm hastanesi olarak bölgeye hizmet veren, yılda yarım milyon hastanın uğradığı Fethiye Devlet Hastanesi, kapasitesini artırmaya devam ediyor. Son olarak yabancı hastaların tedavi olmalarını kolaylaştırmak için Sağlık Turizm Departmanı devreye sokulan hastaneye, şimdi de kemoterapi ünitesi açılacak. Muğla’nın Ortaca, Dalaman, Denizli’nin Çameli ve Antalya’nın Kaş ilçelerine kadar hizmet veren Fethiye Devlet Hastanesi’ne açılması planlanan kemoterapi ünitesi için Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunuldu. Bakanlığın da onay verdiği projenin, 2013 yılı başlarında hayata geçirilmesi bekleniyor.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Fethiye Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Uğur Çomak’ı ziyaret etti. Fethiye’nin, sağlık alanında gerekli yatırımları zamanında aldığına değinen Türkan, ek yatırımlar için olumlu haberler almaya devam ettiklerini ifade etti.

Fethiye ve bölgesindeki kanser hastalarının gerek tedavi gerekse ilaç alma konusunda büyük sıkıntı yaşadığını aktaran Türkan, hastaların bu ihtiyaçlarını en yakın Antalya’da karşılamak zorunda kaldıklarını açıkladı. İnsanların, hastalıkları yanında, bir de yol sıkıntısıyla mücadele etmesinin önüne geçmek için bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunduklarını kaydeden Türkan, gerekli dosyaların Sağlık Bakanlığı’na iletildiğini söyledi.

Ayrıca, sözlü olarak bakanla görüşüp olur aldıklarını ifade eden Türkan, “Allah, bütün kanser hastası kardeşlerimize acil şifa versin. Ama bu vatandaşlarımızın sıkıntılarını şifa dileyerek göz ardı edemeyiz. Vatandaşlarımız, kemoterapi tedavisi veya bir ilaç almak için Antalya’ya veya İzmir’e gitmek zorunda kalıyor. Bu, hastalarımız için büyük eziyet haline dönüşüyor. Bölgeye hizmet veren turizm hastanesi olan Fethiye Devlet Hastanesi bünyesine kemoterapi ünitesi açılması için girişimlerde bulunduk. Umut ediyoruz ki 2013 yılı başlarında Fethiye bu üniteye kavuşacaktır.” dedi.

Öte yandan, Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin genişletilmesi için hazırlanan projenin de Sağlık Bakanlığı’nda onay beklediği öğrenildi. Yatırım bütçesi dahi hazır olan projenin onaylanması halinde Fethiye Devlet Hastanesi Acil Servisi daha fazla hastaya hizmet verecek hale getirilecek. Ayrıca, Fethiye’de bulunan 10 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yan tarafında 20 üniteli ek poliklinik yapılacağı açıklandı.