Fethiye Günlüklü Koyu

Tatil365gun

Fethiye Günlüklü Koyu-Fethiye Günlüklü Koyuna Nasıl Gidilir

Fethiye Günlüklü Koyu

Fethiye Günlüklü Koyu

Mavi ile Yeşilin iç içe bulunduğu Günlüklü koyu, Muğla merkeze 19, Fethiye merkeze 9 km uzaklıkta bulunan şirin bir koydur. Fethiye Dalaman yolu üzerinde denize doğru 1 km içeridedir. Günlüklü ismini günlük ağaçlarından alır. Bu ağaçlar ilaç ve parfüm yapımında kullanılmakta olup çok ender bulunan ağaçlardır. Fethiye‘yi ayrıcaklı kılan günlük ağacı  Dünyada  Kanada’da, California’da ve ülkemizde  Fethiye’de ve Marmaris çevresinde yetişmektedir. Fethiye Günlüklü koyuna tutkuyla bağlanmanız için günlük ağaçlarının güzelliği yetecektir.

Fethiye Günlüklü Koyu Plajı

Fethiye Günlüklü Koyu Plajı

Uçsuz bucaksız günlük ağacı ormanının içinde bir kamp alanı vardır. Duş, wc, elektrik gibi temel ihtiyaçları sunan bu kamp alanı önceleri Fethiyeli insanların ve Fethiye’ye misafirlerin önemli ve piknik alanıydı fakat sığla ( GÜNLÜK ) ağacının koruma altında olmasından dolayı şuan çadır kuramasanız da günübirlik ziyaret edip denize girebilirsiniz. Ormanın tertemiz havası, günlük ağaçlarının harika kokusu, o muhteşem deniz manzarasıyla insanlara doğa sefası sunan günlüklü Fethiye-Dalaman arasındaki en güzel koylardan biri olup, Fethiye ‘ye yolu düşenlerin mutlaka uğramasını tavsiye edeceğiz.

Fethiye Günlüklü Plajı içerisinde kamp yaparken yamaç paraşütü yapmak isterseniz www.oludenizyamacparasutu.com adresinden rezervasyon yaptırabilir veya fiyatları için 0538 920 9040 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Tatil365gun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.