Fethiye de Yaşam

Tatil365gun

Fethiye de yaşam nasıldır Fethiye kışın neler yapılır

Fethiye de Yaşam

Fethiye de Yaşam

Fethiye tarihte yaşamış uygarlıkların önemli yerleşim alanı olduğu kadar günümüzde’de çok önemli yerleşim alanıdır. Fethiye ‘de yaşam zevklidir. Kimi sağlığı, kimi işi için, kimisi doğasına ve havasına aşık olduğu için gelip yerleşmiştir Fethiye’ye. Türkiye’de  en çok ve hızlı göç alan ilçelerin başında gelmektedir. Sadece Türklerin değil diğer Dünya insanın’da yaşadığı yerdir. Herkesin mahallesinde mutlaka bir yabancı (İngiliz,Alman,Rus vb.) komşusuyla, çevresinde ve ailesinde yabancı gelini bulunmaktadır. Bu kadar farklı kültürdeki insanların buluştuğu ilçede’de hayatın renkli olmaması’da düşünülemez.

Fethiye Yörük Çadırı

Fethiye Yörük Çadırı

Yörük Kültürü Fethiye’de yok olmamış fakat bir dönem unutulmaya yüz tutmuştur. Ramazan KIVRAK  Başkanlığında kurulan ve Fethiye gönülleri tarafından’da desteklenen dernek her yıl Yörük gecesi düzenleyek ve Tv programları yaparak Yörük Kültürünü yaşatmaktadır. Yine Fethiye‘ye gelen misafirlerimize’de bu Kültürü yaşatmak için Çalış’ ta bulunan Yörük Çadırında her gece eğlenceler düzenlenmekle birlikte  Kargı Köyünde’de Fethiye’nin Yörük Kültürünü yaşatmak için tüm köylerden toplanan araç, gereçler’in sergilendiği Yörük Müzesi bulunmaktadır.

Yayla Kültürü Fethiye‘ye insanının bir yaşam tarzıdır. Havaların ısınmasıyla ve nemin artmasıyla Yayla Göçü başalar. Eskiden beri devam eden yayla alışkanlığı son yıllarda yaylarda yapılan  Güreşlerle, Festivallerle, Konserlerle ve Özel Gecelerle daha cazip hale gelmiştir. Yayları ve Köy yaşantısını merak edenler için bölgede günlük turlarda düzenlenmektedir. Fethiye halkı da her ne kadar farklı kültürdeki insanlara kucak açsada  yinede kendi Kültür ve Yaşam tarzıyla Gelenek ve Göreneklerin’den ödün vermeden geçmişiyle yaşamaktadır.

Fethiye de 4 gece 5 gün tatil paketleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0538 920 9040 nolu hattımızı arayabilir, detaylı bilgi için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fethiye'de Kış Turizmi başlıklı makalemizde 12 fethiye tatili, fethiye de 12 ay boyunca yapılacak aktiviteler ve fethiye de 365 gün tatil 365 gün aktivite hakkında bilgiler verilmektedir.

Tatil365gun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.