web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiyede Yaşam

Fethiyede Yaşam
Fethiyede Yaşam

Fethiyede Yaşam

Fethiye de yaşam nasıldır Fethiye kışın neler yapılır

Fethiye tarihte yaşamış uygarlıkların önemli yerleşim alanı olduğu kadar günümüzde’de çok önemli yerleşim alanıdır. Fethiye ‘de yaşam zevklidir. Kimi sağlığı, kimi işi için, kimisi doğasına ve havasına aşık olduğu için gelip yerleşmiştir Fethiye’ye. Türkiye’de  en çok ve hızlı göç alan ilçelerin başında gelmektedir. Sadece Türklerin değil diğer Dünya insanın’da yaşadığı yerdir. Herkesin mahallesinde mutlaka bir yabancı (İngiliz,Alman,Rus vb.) komşusuyla, çevresinde ve ailesinde yabancı gelini bulunmaktadır. Bu kadar farklı kültürdeki insanların buluştuğu ilçede’de hayatın renkli olmaması’da düşünülemez. Fethiye 4 mevsimi ayrı güzel olan nadir tatil bölgelerinden sadece biridir.

Fethiyede Yaşam
Fethiyede Yaşam

Yörük Kültürü Fethiye’de yok olmamış fakat bir dönem unutulmaya yüz tutmuştur. Ramazan KIVRAK  Başkanlığında kurulan ve Fethiye gönülleri tarafından’da desteklenen dernek her yıl Yörük gecesi düzenleyek ve Tv programları yaparak Yörük Kültürünü yaşatmaktadır. Yine Fethiye‘ye gelen misafirlerimize’de bu Kültürü yaşatmak için Çalış’ ta bulunan Yörük Çadırında her gece eğlenceler düzenlenmekle birlikte  Kargı Köyünde’de Fethiye’nin Yörük Kültürünü yaşatmak için tüm köylerden toplanan araç, gereçler’in sergilendiği Yörük Müzesi bulunmaktadır.

Fethiyede Yaşam

Yayla Kültürü Fethiye‘ye insanının bir yaşam tarzıdır. Havaların ısınmasıyla ve nemin artmasıyla Yayla Göçü başalar. Eskiden beri devam eden yayla alışkanlığı son yıllarda yaylarda yapılan  Güreşlerle, Festivallerle, Konserlerle ve Özel Gecelerle daha cazip hale gelmiştir. Yayları ve Köy yaşantısını merak edenler için bölgede günlük turlarda düzenlenmektedir. Fethiye halkı da her ne kadar farklı kültürdeki insanlara kucak açsada  yinede kendi Kültür ve Yaşam tarzıyla Gelenek ve Göreneklerin’den ödün vermeden geçmişiyle yaşamaktadır.

Fethiye de 4 gece 5 gün tatil paketleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0538 920 9040 nolu hattımızı arayabilir, detaylı bilgi için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.