web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiyede Spor

Fethiyede Spor
Fethiyede Spor

Fethiyede Spor

FUTBOL:Fethiyespor, 23.03.1933 yılında Nevzat Yergüz başkanlığında 8 kişiden oluşturulan yönetim kurulu tarafından kuruldu. İlk yıllarda adı Ege Gençlerbirliği gibi isimlerce bir kaç kez değişti ama kurulduğundan beri kulübün renkleri lacivert-beyaz üçüncü renk ise kırmızı’dır. Akdeniz’in şimşekleri olarak anılan Fethiyespor, 1983 yılında ilk kez profesyonel lige çıktı ve bundan sonra bir daha hiç Amatör lige düşmedi. Fethiye Spor 2005-2006 yılında 3.ligten 2 lig B katogorisine yükselmiştir 2012-2013 sezonunda 2. liğ kırmızı grup’ta mücadele eden takımımız bu sezon sonu play oynamaya hak kazanmıştır.

Konya Atatürk stadında oynanan Ptt 1. Liğ’e yükselme maçında Hatay Sporu  90+2 de Volkan Kabadayı’nın ayağından bulduğu golle 2-1 malüp ederek tarihinde ilk kez Ptt 1. Liğ’e yükselmiştir. Takımımız 1 yıl sonra Ptt 1.Liğ’den düşerek şuan  mücadelesini 2 Lig Beyaz Grupta sürdürmektedir.Takımımız maçlarını ışıklandırması bulunan Fethiye Şehir Stadında oynamakta ve takımızı APAÇİ Taraftar Grubu desteklemektedir. Şimdiler’de ise Muğla ilini Türkiye 2.  Liğ’inde  temsil eden tek takımdır. Fethiye’yi Amatör Liglerde’de 7 Takım Temsil etmektedir.

 

Fethiyede Spor
Fethiyede Spor

Fethiyede Spor

ESENKÖY SPOR KULÜBÜ:2009 Yılında Turuncu-Beyaz renklere kurulan kulüp Muğla 2 Amatör Liglerde mücadele etmektedir.Maçlarını Esenköy de bulunan kendi  sahasında oynamaktadır.

ÇİFTLİK BELEDİYE SPOR KULÜBÜ:2007 Yılında Mavi-Beyaz renklerle kurulan kulüp Muğla 2.Amatör Ligde mücadele etmektedir.Futbol ve Voleybol Faliyet gösteren kulüp .Maçlarını kendi sahasında oynamaktadır.

ÇAMKÖY BELEDİYE SPOR KULÜBÜ:2007 Yılında Yeşil-Beyaz renklerle kurulan kulüp Muğla 2.Amatör Ligde mücadele etmektedir.Maçlarını Çamköy de bulunan kendi sahasında oynamaktadır.

Fethiyede Spor
Fethiyede Spor

Fethiyede Spor

ÖLÜDENİZ SPOR:1989 Yılında Mavi-Beyaz renklerle kurulan kulüp Muğla Süper Amatör Ligde mücadele etmektedir.Maçlarını Ovacık Köyünde bulunan kendi sahasına oynamaktadır.

GÜNLÜKBAŞI SPOR:1978 Yılında Sarı-Lacivert renklerle kurulan kulüp Muğla 1.Amatör Ligde mücadele etmektedir.Maçlarını Günlükbaşında bulunan ışıklandırması yapılan kendi sahasında oynamaktadır.

KARAÇULHA SPOR:1988  Yılında Yeşil-Beyaz renklerle kurulan kulüp Muğla 1.Amatör Ligde mücadele etmektedir.Maçlarını Karaçulha Beldesinde bulunan kendi sahasında oynamaktadır.

KEMERDOĞAN SPOR:1976 Yılında Bordo-Mavi renklerle kurulan kulüp1978 Yılında Futbolda ve diger Branşlarda  mücadele etmeye başlamıştır.Futbolda ise   Mugla 1.Amatör Ligde mücedele etmektedir.Maçlarını Kemer Köyünde bulunan kendi sahasında oynamaktadır.

KÜREK SPORU:,
Fethiye Belediyesi Kürek Takımı 2000 Yılında gençleri spora kazandırmak ve Kürek Sporunu bir yaşam tarzı olarak kabul etmelerini sağlamak amacıyla Fethiye Belediyesi tarafından kurulmuştur.Çalışmalarını 2 Karagözler’ de bulunan kendi tesislerinde yapmakatadır.Hava ve Deniz şartları nedeniyle her yıl kış kampı için yerli ve yabancı birçok  Kürek Takımının adresi olmuştur.Fethiye Akdeniz Kürek Kupası Organisazyonunada ev sahipligi yapmaktadır.

SÖRF SPORU:,
Fethiye’ye 10 km uzaklıkta bulunan çalış plajının koca çalış mevkii rüzgarın uygun  olmasından dolayı surf .kite surf  yapmak için en ideal yerdir.çalış böldesinde bulunan 1995 yılında kurulan fethiyenin ilk surf okulu olan surf cafe’de yaz aylarında surf yapmak isteyen ve egitim almak isteyenlerin ortak buluşma noktasıdır.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ SPORU:,
Yamaç Paraşütü Sporunu yapmak isteyenler için Hava ve Rüzgarın uygun  olduğu Babadağ Yerli ve Yabancı sporculara ev sahipliği yapmaktadır.Yaz aylarında Yamaç Paraşütü Pilotları tarafından tercih edilmesi Ölüdenizin doğa güzelligi kadar bu spora gönül veren pilotlar arasında’da duyulmaya başlamıştır.Yamaç Paraşütü ögrenmek isteyenler burada verilen Özel Kurslara katılarak ve THK tarafından açılan kursalara katılarak bu sporu öğrenebilirler.Her yıl Ekim ayında düzenlenen Ölüdeniz Uluslararası Hava Oyunları Festivali de bölgeye ve Yamaç Paraşütüne katkı saglamaktadır.

AT( BİNİCİLİK) SPORU:,
Binicik Sporunun Tarihi geçmişi Atalarımıza kadar dayanmaktadır.Temelinde barındırdığı doğa ve hayvan sevgisi sayesinde bir yaşam biçimi olan binicilik sporu; bireyin, yeryüzünün en soylu varlıklarından biri olan at ile birbirlerini tanıyarak, etkileyerek ve nihayette tamamlayarak oluşturdukları uyumu, kendilerini izleyenlere en estetik biçimde sundukları bir sanat olarak tarif edilebilir.
Binicilik Sporu kalabalık şehir ortamından uzaklaşmak ve doğada zaman geçirebilmek için her yaşta insanın tercih ettiği bir spordur.Bu spora başlayan kişiler Binicilik Sporunu yapmanı  mutluluğunu herzaman yaşamaktadır.At çiftliklerinde açılan kurslarda binici için en uygun at seçilmektedir.

FETHİYE ORMAN SPOR KULÜBÜ:(MOTOKROS) Fethiye’de Faliyet gösteren kulüp Fethiye ve çevresinde Motor Sporlarına  gönül verenlerin yoğun çabalarıyla her yıl emin adımlarla daha güzel yerlere gitmektedir.Yarışları ve Türkiye Motokros Şampiyonası için AKDENİZ OFF ROAD PARKI kullanmaktadır.Dogal güzellği ve konum itibariyle Türkiye’nin en önemli pistlerinden biridir.

FETHİYE’Yİ DİĞER BRANŞLARDA’DA  TEMSİL EDEN KULÜPLER BULUNMAKTADIR.

FETHİYE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ:2001 Yılında Lacivert-Beyaz renklerle kurulmuştur.Atıcılık-Atletizm-Basketbol-Kürek-Satranç-Yelken-Yüzme-Voleybol-Tenis-Masa Tenisi-Güreş dallarında faliyet göstermektedir.

FETHİYE GÜREŞ İHTİSAS KULÜBÜ:1965 Yılında Lacivert-Beyaz renklerle kurulmuştur.Güreş dalında faliyet göstermektedir.

FETHİYE BRİÇ İHTİSAS KULÜBÜ:1989 Yılında Kırmızı-Beyaz renklerle kurulmuştur.Briç dalında faliyet göstermektedir.

FETHİYE ÖLÜDENİZ JİMNASTİK İHT.GENÇLİK ve SPOR KULÜBÜ:2004 Yılında Sarı-Lacivert-Beyaz renklerle kurulmuştur.Jimnastik dalında faliyet göstermektedir.

GÖCEK YELKEN İHTİSAS SPOR KULÜBÜ:1999 Yılında Mavi-Yeşil renklerle kurulmuşur.Yelken-Tenis-Basketbol dallarında faliyet göstermektedir.

DOĞAN BUDOKAN SPOR KULÜBÜ:2001 Yılında Beyaz-Mavi-Kırmızı renklerle kurulmuştur.Tekvando dalında faliyet göstermektedir.

FETHİYE TENİS-DAĞCILIK ve KAYAK SPOR KULÜBÜ:2003 Yılında Beyaz-Mavi renklerle kurulmuştur.Tenis-Kayak ve Kızak dallarında faliyet göstermektedir.

FETHİYE LİKYA DAĞCILIK İHTİSAS KULÜBÜ:2006 Yılında Lacivert-Beyaz renklerle kurulmuştur.Dağcılık dalında faliyet göstermektedir.

YAYLA CEYLAN ERCAN SPOR KULÜBÜ:2010 Yılında Kırmızı-Beyaz renklerle kurulmuştur.Kayak dalında faliyet göstermektedir.

FETHİYE GENÇLİK ve SPOR BOKS KULÜBÜ:2010 Yılında Kırmızı-Beyaz renklerle kurulmuştur.Boks-Kick boks-Muaythai dallarında faliyet göstermektedir.

FETHİYE SÖRF ve YELKEN KULÜBÜ: 2007 Yılında Kırmızı-Beyaz renklerle kurulmuştur.Su Sporları -Yelken dallarında faliyet göstermektedir.

FETHİYE AVCILAR ve ATICILAR SPOR KULÜBÜ:1986 Yılında Mavi-Yeşil-beyaz renklerle kurulmuştur.Atıcılık dalında faliyet göstermektedir.

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0539 646 6460 nolu hattımızı arayabilir, detaylı bilgi www.oludenizyamacparasutu.com adresini ziyaret edebilirsiniz.