web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiyede Kış Turizmi

Fethiyede Kış Turizmi
Fethiyede Kış Turizmi

Fethiyede Kış Turizmi

Fethiye’de kış turizmi-Fethiye’de kışın yapılacak aktiviteler

Yaz sezonunda deniz, kum ve güneş ile her zaman hafızalarda yer eden Fethiye’de turizm çeşitliğini artırmak ve turizmi 12 aya yaymak, kış turizmine destek olmak için 15 yıl önce yapımına başlanan Fethiye Seki Erendağı Kış Sporları Turizm Merkezi Projesi tamamlandı. Fethiye-Antalya karayolunun 74’üncü kilometresi Seki Beldesi sınırları içinde yer alan eğimleri ve vadileriyle kayakçılara hizmet sunan Erendağı 2863 mt yükseklikte bulunuyor. 1960 mt yükseklikte ise bölgeye gelecek kayakçıların kullanması amacıyla sosyal tesis alanında bir dağ evi bulunuyor.

Fethiyede Kış Turizmi
Fethiyede Kış Turizmi

Kar kalınlığı dağ evinin bulunduğu bölgede 1 mt ‘yi geçerken zirvede ise 2 mt ‘ye kadar ulaşıyor. Kurulan telesiyej sistemi ile 3,5 dakika içinde 600  mt ‘ye kadar çıkarak buradan aşağıya kayabileceksiniz. ”KIŞ TURİZMİ CANLANACAK” Milli kayakçımız ve Firma yetkilisi Şeref Elbir tarafından’da desteklenen bölge sadece kayak yapmak için değil Yamaç paraşütü ile yapılan Kaypink, Snowbord ve Slalom kayağı da yapmak isteyen misafirlerini beklemektedir.

Şu anda Muğla ve Antalya çevresinde kayak sporuna gönül veren sporcular tarafından özellikle hafta sonu yoğunluk yaşayan bölge yeterli tanıtımının yapılmasıyla daha popüler kayak merkezleri arasında yer alacağı ümit ediliyor. Kış aylarında Fethiye’ye sadece 74 km uzaklıkta Seki Eren dağında kayak yaparken, aynı gün Ölüdeniz de yamaç paraşütü yaparak aynı günde iki farklı aktivite yapmanın hazzına varabilirsiniz. Son yıllarda Çinli turistlerin Fethiye Ölüdeniz deki yamaç paraşütüne gösterdikleri ilgiden dolayı kış turizmi hızla gelişmektedir. 

Fethiyede Kış Turizmi

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0538 773 8048 nolu hattımızı arayabilirsiniz.