web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiyede Denizcilik

Fethiyede Denizcilik
Fethiyede Denizcilik

Fethiyede Denizcilik

1980′ li yıllarda sadece tarımın geçim kaynağı olduğu Fethiye artık deniz turizminde’de önemli bir yere sahiptir. Dünyada ve Türkiye’deki zengin kesimin son yıllarda mavi yolculuğa gösterdiği rağbetle daha da adını duyuran o muhteşem koylar ve adalar güzelliğine insanları aşık etmeye devam etmektedir. Fethiye’de Mavi yolculuk artık alternatif tatil haline gelmiştir. Limanda misafirlerine hizmet etmek için marinalar bulunmaktadır. Fethiye ‘de İlçe ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayan tersanede bulunmaktadır; fakat burası yeteri kadar büyük olmadığından Fethiye yat imalatından ve bakımından yeteri kadar pay alamamaktadır. Fethiye mavi yolculuk ile yat turizminde önemli yere sahiptir.

Fethiye sadece mavi yolculuk ile değil su sporlarında’da adından sıkça bahsetmektedir. Fethiye deki tatilcilerin su sporlarına ilgileri her geçen gün artmaktadır.

Fethiyede Denizcilik
Fethiyede Denizcilik

Fethiye Belediyesi 2001 yılında kürek takımı kurarak gençleri bu sporla tanıştırmış ve Kürek sporu için 2.Karagözler’de kayıkhane yaparak gerek Türkiyede’ki gerekse Yurtdışında’ki Kürek takımlarının olumsuz hava şartlarından etkilenmeden çalışmalarını yapabileceği kamp ortamı yaratmıştır. Her yıl kürek yarışları yapılarak kış ekonomisi de canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Dalış ise bölgeye gelen birçok insanın yaptığı aktivite olup, su altı dünyasına aşık olan kişilerin dalış yaşamlarında mutlaka gelip dalış yaptığı bir yerdir.

Hatta Türkiye’de birçok dalış okulu güvenli dalış şartlarının bulunduğu Fethiye’ye öğrencilerini getirerek burada pratik dalış eğitimi vermektedir. Günümüzde Kruvaziyer gemi turizmi sayısı  artığından birçok yurtdışı bandıralı gemiler Akdeniz ve Ege limanlarına uğramaktadır. Tarih ve Doğa güzelliğiyle bu turizmden yeteri kadar pay almak isteyen Fethiye’de Kruvaziyer gemilerin yanaşabileceği liman yapılması için çalışmalar devam etmektedir.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0538 773 8048 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

Fethiye Mavi Yolculuk
Fethiye Mavi Yolculuk