web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye ve Çevresini Fotoğrafla Keşfet

Fethiye ve Çevresini Fotoğraf Makina ile Keşfet
Fethiye ve Çevresini Fotoğraf Makina ile Keşfet

Fethiye ve Çevresini Fotoğrafla Keşfet

Fethiye ve Çevresini Fotoğrafla Keşfet
Fethiye ve Çevresini Fotoğrafla Keşfet

Fethiye’nin Güzellikleri 

Fethiye kalesinden Fethiye manzarası çekmek isterseniz diyaframınızı kısmanız gerekir, havanın çok açık olduğu durumlarda pozlama telafisi ile oynayarak birbirinden farklı güzellikte fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Fethiye Gece Manzarası
Fethiye Gece Manzarası

Gece Fethiye kordonunda gezerken şehrin güzelliğini fotoğraflamak isterseniz, enstantane ayarıyla biraz oynayarak ve Tunsgten ayarını kullanarak en güzel gece fotoğrafı çekebilirsiniz. Akşamın ilk saatlerinde tungsten ayarıyla çekilen fotoğraflar farklı güzellikler serer gözler önüne.. Diyaframınızı kısık ayarda bulundurarak çekim sürenizi de artırabilirsiniz. Böylece “ışık ülkesinde” ışıkların dansını da fotoğraflayabilirsiniz.

Fethiye ve Çevresini Fotoğraf Makinan ile Keşfet

Fethiye Marina
Fethiye Marina

Yaz günü Fethiye kalesini keşfe çıktınız da Fethiye size tüm güzelliklerini gözler önüne serer. İşte tam bu anda ne güzel manzara diye iç geçirirsiniz ve bu güzelliği anılarınıza kaydetmek için fotoğraf makinenize sarılırsınız. Böyle bir manzaranın fotoğrafını çekmek için makinanızın diyafram ayarıyla biraz oynayarak ve pozlama ayarını değiştirerek çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Güzel kareler yakalamak için Fethiye size tüm güzelliklerini sunmaktadır.

Fethiye Çalış Gün Batımı
Fethiye Çalış Gün Batımı

Ölüdeniz plajından kış aylarında güneş tam karşınızdan batar. Böyle bir zamanda gün batımı fotoğrafı çekmek isterseniz, Diyafram ayarını kısıp,pozlama telafisini -1 e kadar getirerek güzel gün batımı fotoğrafları çekebilirsiniz.

Fethiye ve Çevresini Fotoğrafla Keşfet
Fethiye ve Çevresini Fotoğrafla Keşfet

Ölüdeniz plajından çekeceğiniz gün batımı fotoğrafını farklı kılmak isterseniz Diyafram ayarını kısıp, pozlama telafisiyle hafifçe oynayın. Farklı çekim ayarları ile aynı noktadan farklı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Tungsten ayarı ile aynı noktadan farklı bir gün batımı veya akşam fotoğrafı çekebilirsiniz.

Fethiye Kayaköy
Fethiye Kayaköy

Kayaköy namı diğer hayalet köy Fethiye de gezip görülecek yerlerin başında gelmektedir. Fotoğraf tutkunu iseniz ilk gördüğünüz andan itibaren bol bol fotoğraf çekmek için sabırsızlanırsınız..Daha fazla alanı net olarak fotoğraflayabilmek için; diyafram ayarını biraz kısın. Pozlama telafisi ayarıyla biraz oynayarak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Portre veya arka planda Kayaköy’ün görüleceği hatıra fotoğrafı çekmek için ise diyaframınızı açık hale getirebilir, böylece arka planın flu görünmesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem olduğunuz yer belli olacak, hem de çektiğiniz fotoğrafa bakan insanların dikkati, çektiğiniz kişi üzerine yoğunlaşacaktır. Tercih size kalmış..

Fethiye Kelebekler Vadisi
Fethiye Kelebekler Vadisi

Çeşit çeşit kelebeklere ev sahipliği yapan ve manzarası ile kendine hayran bırakan Kelebekler vadisini‘nin yukarısından, diyafram ayarıyla ve pozlama telafisiyle oynayarak muhteşem bir Kelebekler vadisi fotoğrafı çekebilirsiniz.

Günlük Ağaçları-Fethiye Günlüklü Koyu
Günlük Ağaçları-Fethiye Günlüklü Koyu

Dünyada ve Türkiye’nin belli bölgelerinde yetişen Günlük yada diğer adıyla Sığla ağacını da görmeyi unutmayın. Fethiye’de tatilinizde yolunuz Günlüklü koyuna düşer ve bu manzarayı fotoğraflamak isterseniz fotoğraf makinenizin diyafram ayarıyla ve pozlama telafisiyle oynayarak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Sığla ağacının reçinesi ve gövdesinin kabukları, ilaç ve parfüm sektörünün vazgeçilmezlerinden biri.  Ama size kötü bir haberimiz var; Sığla ağacının o güzel kokusunu fotoğraf karesine kaydedemiyorsunuz..

Fethiye Kayaköy- Büyük Kilise
Fethiye Kayaköy- Büyük Kilise

Kayaköy’de tarihi yapıların arasında gezerken göreceksiniz; Yukarı kiliseyi..  Fotoğrafını çekmek isterseniz diyafram ayarını biraz kısın ki; daha fazla derinliği net olarak fotoğraflayabilin. Hava güneşli ise pozlama telafisi ile oynayarak daha net ve güzel fotoğraf çekebilirsiniz. Unutmayın; Kayaköy; sabah erken ve ikindi saatlerinde daha bir güzel poz verir insanlara.

Fethiye Körfezi
Fethiye Körfezi

Fethiye limanında yan durarak size poz veren yatların fotoğrafını çekmek için, diyafram ayarı ve pozlama telafisini oynayarak, birbirinde güzel  ve farklı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz
Fethiye Ölüdeniz

Fethiye de doğa yürüyüşü denince ilk akla gelen Likya yolunda gerek yürüyüş yaparken gerekse dinlenirken; Ölüdeniz; “beni fotoğrafla!” diye seslenir durur size. Her açıdan farklı gelir manzarası. Güneşli havada pozlama telafisini biraz kısarsanız daha güzel fotoğraflar ve renkler ortaya çıkacaktır. Diyafram ayarı ile de oynayarak alan derinliğini değiştirebilirsiniz.. Likya yürüyüş yolunun başlangıç noktası; Ölüdeniz‘i fotoğraflayabileceğiniz en güzel noktalardan biridir.

Fethiye Çalış Gün Batımı Manzarası
Fethiye Çalış Gün Batımı Manzarası

Fethiye de gün batımının en güzel izlendiği Çalış plajı, fotoğraf tutkunlarına muhteşem bir görsel sunmaktadır. Buradan gün batımı fotoğrafı çekerken diyafram ve Pozlama telafisiyle oynayabilirsiniz. Zaten güneşi çektiğiniz için enstantaneniz biraz yüksek olacaktır. Farklı netleme noktaları ile farklı güzellikler ortaya çıkacaktır. Zevkinize güvenin..