web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye Spora Süper Lig Kriterlerine Uygun Stad Kazandırılacak

Bank Asya 1.Lig’e yükselme mücadelesinde final oynayan ancak bu maçı kaybedince 2. Lig’de mücadelesine devam edecek olan Fethiyespor’un olağan genel kurulunda Başkan İsmail Öztürk güven tazeledi.

fethiye spor yeni stat

Fethiyespor Klüp Binasında yapılan genel kurulda divan başkanlığını Erdal Orhan yaparken, yardımcılıklarını Ramazan Göktepe ile Muhammet Sait Çelik yaptı. Kongreye Fethiye Belediye Başkanı ve Fethiyespor Onursal Başkanı Behçet Saatcı, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu’da katılıp birer konuşma yaptılar. Çok sayıda üyenin izlediği ve salonun almadığı kongrede Fethiyespor’a dev bir yeni stad müjdesi de verildi. Yapılan konuşmalarda Fethiyespor’a gelir getirici kaynaklar üzerinde de duruldu. Faaliyet raporunu Okan Uysal’ın okuduğu kongrede altyapı U-17 takımının Türkiye 2.liği elde ettiği, 24 mayıs 2011 gününden 31 mayıs 2012 gününe kadar 3 milyon 506 bin 699 TL gelir elde edildiği, aynı dönemde A takım giderlerinin 2 milyon 77 bin 788 TL, altyapı giderlerinin 1 milyon 462 bin 246 TL ve diğer giderlerinde 1 milyon 178 bin 282 TL olduğu, 3 milyon 418 bin 317 TL gider ödemesi yapıldığı ve kulübün 31 mayıs 2012 tarihi itibariyle toplam 2 milyon 397 bin 634 TL borcu bulunduğu, gelecek yılki tahmini bütçenin 4 milyon TL olduğu belirtildi.

FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI BEHÇET SAATCI, STAD PROJESİNİ ANLATTI

Fethiyespor olağan genel kurulunda konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, belediye spor, öğrenci güç birliği derneği ile birlikte Fethiyespor’un otopark işletmeciliği işini en iyi şekilde gerçekleştireceğini ve ilk olduğunu Fethiye’de 8 günde 3 kez taraftarların Denizli’ye taşındığını, takımın Fethiye’ye büyük bir heyecan yaşattığını, bu yüzden yönetime ve futbolculara teşekkür ettiğini belirterek “Fethiyespor’a 12 bin kişi kapasiteli aynı yerde süper lig kriterlerine uygun Fethiyespor’un mabedi olabilecek, halkın rahatlıkla gezebileceği bir çarşınında bulunduğu stad projesini tamamladıklarını, gerekli yerlerden gerekli izinleri aldıktan sonra ihaleye çıkartacaklarını, bu projede 35 bin metrekare kapalı alan, 8 giriş 8 çıkış kapısının bulunacağını zemin katta çok amaçlı alanların yer alacağını, 136 kişilik protokol 78 kişilik basın protokolü, 2 televizyon stüdyosu, restaurantlar ve diğer işyerlerinin yer alacağını, projenin 2013 yılında başlayacağını söyledi.

BAŞKAN İSMAİL ÖZTÜRK “500 BİN TL DAHA BÜTÇEMİZ OLSAYDI FİNALE TAŞIMADAN BANKASYA 1.LİGE ÇIKABİLİRDİK” DEDİ

Fethiyespor kongresinde konuşan Fethiyespor Başkanı İsmail Öztürk, ekonomik açıdan bütçenin gelir gider dengesini sağlamak için, kulübün sabit gelirleri olması için çalıştıklarını, Fethiye Belediyesi tarafından ihale edilen parkomat işinin kulübün yüzde 50 hissesi olduğu Fethiyepark şirketinin aldığını ve 2 aydır da işlettiğini söyleyerek işletme alanının genişliğinden dolayı personel sayısının yüksekliği ve karlılığının beklenenden az olması yüzünden beklendiği gibi sonuç alınamamıştır. Önümüzdeki aylarda bu şirketin gelir ve giderlerini kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Altyapı takımının final oynadığını, ancak bu finalin kendisini kesmediğini Galatasaray, Fenerbahçe, Gaziantep’in oynadığı liglerde oynamak istediklerini bunun içinde gerekli olan stadları ve altyapı inşasının yapılması gerektiğini ve özellikle semt sahalarının bitirilmemesi yüzünden A ligi’ne alınmadıklarını Fethiyespor’da başkan adayının olmaması yüzünden sorumluluktan adayım diye konuştu. Fethiyespor’un Bank Asya 1.ligine yükselmesi için ara devrede bir toplantı yaptıklarını, bu toplantıda 500 Bin TL lik bütçe sağlanabilseydi finale kalmadan Bank Asya 1.lige yükselebilirdik diyen İsmail Öztürk “centilmenlik liginde Türkiye’ye örnek olan bir konuma geldik. Aldığım haberlere göre, bu konuda 500 Bin TL kulübümüze verilecektir. O zaman borcumuz reel olarak 1 milyon 800 Bin TL’ye düşecektir. Biz bu yıl birliktelikten sonuç aldık. Ancak 11 arkadaştan 2’si görevden ayrıldılar. Diğer 8 arkadaşım maddi manevi sizlerle birlikte destek oldular” dedi. Fethiye’ye bakanlık geniş bir stad projesi kazandırmak istiyor. Ancak ben bu stadı aynı yerinde istiyorum. Ak Parti İlçe Başkanımda destek verirse stadı burada yapabiliriz. İşte belediyemiz projeyi ortaya koydu. İzin alınması için işlemlerde destek bekliyoruz” dedi.

Fethiyespor’un sosyal projelerinden de bahseden İsmail Öztürk kadın ve gençlik kollarını kuracaklarını vip ve kombine satışlarına önem vereceklerini, şehri bayraklarla süsleyeceklerini sosyal komiteler oluşturacaklarını altyapı takımlarına sponsor bulacaklarını, taraftar ürünleri için mağazalar açacaklarını sözlerine ekledi.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ALİ TÜRKAN “STADI CAMİANIN İSTEDİĞİ YERE YAPACAĞIZ”

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’da kongrede yaptığı konuşmada Fethiye’ye kazandırılacak stadın camianın istediği yere yapılacağını belirterek, Değirmenbaşı Mevkine yapılacak proje devam eder. Biz Fethiyespor’un istediği yere istediği şekilde bu projeyi uygularız” dedi.

DİĞER KONUŞMACILAR DA FETHİYESPOR’A DESTEK VERECEKLERİNİ SÖYLEDİLER

Kongrede konuşan Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu, Fethiyespor’a devamlı destek olacaklarını söylerlerken, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Metin Talaş ve Fethiye Belediyesi Fen İşleri yetkilisi Süreyya Alim süper lig kriterlerine uygun yapılacak stad hakkında bilgiler aktardılar.

TEK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLDİ. İSMAİL ÖZTÜRK 3.KEZ BAŞKAN OLDU

Fethiyespor olağan genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimde İsmail Öztürk tüm üyelerin oyunu alarak başkanlığa 3.kez seçildi. İsmail Öztürk başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı; Metin Talaş, İsmail Türk, Arif Okan Uysal, Özcan Özkan Gümüş, Mehmet Suri, Mustafa Büyükteke, Ramazan Kaya, Nurkaya Gündoğdu, Ahmet Volkan Biber, Hasan Aydemir, Osman Otgöz, Nami Üreyen, Hikmet Selçuk, Aydoğan Yüksel. Fethiyespor Denetleme Kuruluna ise Akın Devrim, Cihangir Özdemir ve Erol Dolu seçildi.