web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye Seydikemer Saklıkent Kanyonu

Fethiye Seydikemer Saklıkent Kanyonu
Fethiye Seydikemer Saklıkent Kanyonu

Fethiye Seydikemer Saklıkent Kanyonu

Fethiye-Seydikemer Saklıkent Kanyonu
Fethiye-Seydikemer Saklıkent Kanyonu

Fethiye tatilinizde şehrin sıcağından bunaldıysanız işte tam size göre doğa harikası olan Saklıkent‘e gitme zamanıdır. Saklıkent kanyonu yaklaşık 15 km uzunluğunda Beydağların kaynak sularıyla beslenen eşine az rastlanır doğa harikasıdır. Tlos-Xantos ve Letoon antik kentlerine yakınlığıyla dikkat çekmektedir.

Kanyonun keşfi ise yakın tarihe dayanmaktadır. Rivayete göre hayvanlarını dağda otlatırken  sürüden kaybolan keçisini ararken tesadüfen Saklıkenti bulduğu öncesinde ise kimsenin bilmediği söyleniyor. İnsanlar tarafından akın akın ziyarete uğrayan Saklıkent kısa süre sonra Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Milli Park ilan edilmiş ve giriş ücreti alınmaya başlanmıştır. Şimdi ise Fethiye deki tatilcilerin mutlaka uğradığı en güzel yerlerden sadece bir tanesidir. Jeep safari turları ile oldukça popülerdir.

Kanyon girişinde bulunan şırıl şırıl akan suyun üzerine kurulu olan restaurantların köşklerinde oturup bir şeyler atıştırabilir veya içebilirsiniz. Saklıkent Kanyon içine girdiğinizde ise uzun yıllar kar sularının eriterek şekillendirdiği bu eşsiz doğa güzelliğin kalbine doğru gittiğinizi hissederken zaman zaman yukarı baktığınızda güneşi ve gökyüzünü göremeyince, kayaların ise yukarıda birleştiğini zannedeceksiniz.

Kanyonun içinde ilerlerken biraz kayalardan atlama, birazda tırmanış yapmak zorunda kalabiliyorsunuz. Kanyonun sonuna gitmek için daha sabırlı olmak ,kaygan ve tehlikeli kayalara tırmanmak gerekirse kayaların altından sürünerek geçmek  gerekiyor. Tabiiki de bunu başaran çok az insan vardır. Şimdi ise vücut ısınızın düşmesinden ve akıntıya karşı yürümeniz’den dolayı yoruldunuz. Yorgunlugu atmak için  ise  dönüş yolundaki börekçilerde yapılan tamamen doğal böreklerinden yemek, mis gibi sıcacık çayından içerek yorgunluk atmak buna kim hayır diyebilir ki. İşte bu güzellikleri yaşamak için sizleri tekrar Saklıkent’e bekliyoruz.

Fethiye Seydikemer Saklıkent Kanyonu
Fethiye Seydikemer Saklıkent Kanyonu

Fethiye 4 gece 5 gün tatil paketleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0538 920 9040 nolu hattımızı arayabilir, www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.