Fethiye’de Deniz Dibi Atık Sergisi Açıldı

Tatil365gun

Fethiye Belediyesi, Ticaret Odası ve Turmepa Deniz Temiz Derneği işbirliğinde deniz dibinden çıkarılan atıklardan oluşan sergi Fethiye Evi Önü’nde açıldı. Deniz dibi atıklarından oluşan sergiyi vatandaşlar merakla izliyor.

Fethiye Evi önünde açılan sualtı deniz atık sergisi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenirken özellikle deniz dibinden çıkartılan çöpler dikkat çekti. Sergide otomobil lastiğinden sandalyeye, otomobil aküsünden bira şişelerine kadar birçok atık madde bulunuyor. Fethiye Evi önünde Fethiye Belediyesi, Fethiye Deniz Ticaret Odası ve Turmepa Deniz Temiz Derneği işbirliğinde açılan su altı atık sergisi ile ilgili olarak bilgi veren Turmepa Deniz Temiz Derneği sorumlusu Ersin Özer “Deniz dibinde gerçekleştirmiş olduğumuz temizlik sonrasında çıkan atıkları Fethiye Evi’nde sergiliyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın bu atıkları görerek denizlerimizi çöplük olarak kullanmamalarıdır. Hepimizin denizlerimizi koruması gerekmektedir. Denizlerin korunması adına mesaj vermek için bu sergimizi 5 Haziran Dünya Çevre gününde de düzenlemeyi düşünüyoruz” dedi.

Fethiye 4 gece 5 gün tatil paketleri hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilir, 0538 920 9040 nolu telefon hattımızı arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kuzu Göbeği Mantar Festivali başlıklı makalemizde 2017 kuzu göbeği mantar festivali, fethiye kuzu göbeği festivali ve fethiye kuzu göbeği mantar festivali 2017-2018--2019-2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

Tatil365gun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.