web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Değerli Gökyüzü Sevdalıları Ölüdeniz’de Özgürce Uçuşa Varmı

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşütü

Birçok insan uçmayı hep ölümle eşdeğer gördüğünden bu zevki yaşamak varken bir bahanenin arkasına sığınarak ertelemektedir. Uçuş korkusu birçok kişinin özgürlüğünü kısıtlayan fobilerin başında gelmektedir. Oysa her gün trafik kazalarında onlarca kişi ölürken uçma sevdası hayatımızın bir köşesinde hep aerofobi olarak kalmıştır. İstatistikleri incelediğimiz zaman araç kazalarında hayatlarını kaybedenler ile Tüm Hava Araçları (Uçak,Helikopter,Yamaç Paraşütü,Balon,Planörvb.)kazalarında hayatlarını kaybedenler arasında kat kat farklar olduğu ortaya çıkmaktadır. Her yıl Ölüdeniz de yaz döneminde Ticari Tandem ve Single olarak 118 bin kişi Yamaç Paraşütü yapmaktadır.

Fethiye de Yamaç Paraşütü’nün Önemi

Fakat Ölüdeniz ve Yamaç Paraşütü yazılı ve görsel basında hep kazalarla gündeme gelmektedir. Halkın hava sporları hakkında yeterli bilgiye sahip olmaması da buna eklenince insanlar gökyüzünü korkuyla izlemektedirler. Oysa ki Türkiye’de 1 yılda meydana gelen Trafik kazalarında ortalama 7.000 kişi öldüğü düşünülürse gökyüzünün ne kadar güvenli olduğu ortaya çıkmaktadır. Tabiiki de uçuş yapacağınız malzemenin uygunluğu ve uçuş malzemesinin bakımı yaptığınız zaman,uygun hava şartlarında yapıldığında güvenli bir spor olduğunu zaten göreceksiniz. Havacılık hakkında bilgi sahibi olmak bu korkunun çözülmesinde ilk adımdır. Sizlerde artık gökyüzünü korkuyla değil,sempatiyle izleyeceksiniz. Unutmayın İSTİKBAL GÖKLERDEDİR.

Fethiye Ölüdeniz Butterfly Paragliding Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 0539 646 6460 nolu hattımızı arayabilirsiniz.