web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Sporseverler 3. Fethiye Sporfest te Buluşuyor

DCIM335GOPRO

Sporseverler 3. Fethiye Sporfest Buluşuyor

Fethiye Sporfest öncelikli olarak toplumun her kesimini sporun içine sokmak ve daha sağlıklı yaşayan bir toplum oluşturmak amacı taşır. Proje kapsamında en öncelikli mücadele konularından birisi de madde bağımlılığını önlemek ve en aza indirmek bulunur. Bilindiği üzere spor hem ruh sağlığı hem de beden sağlığı için faydalarla doludur.

Fethiye Sporfest kapsamında, bedensel engelli vatandaşlara da yeni fırsatlar sunmak ve topluma kazandırılmalarına katkı sağlamak bir diğer büyük amaçtır.

Bu projenin uluslararası bir boyut kazanması ve uzun yıllar boyunca büyüyerek devam etmesi hedeflenmektedir. Bu noktada toplumun birer değeri olan ve diğer fertler için örnek teşkil etmesi umulan sporcular ilçemizde farklı dallarda yarışmaktadır.

3. Fethiye Sporfest programı 2022 akışı ise şöyledir:

1-2 Ekim Likya Granfondo Fethiye-Seydikemer

1-5 Ekim Likya Halk Oyunları Festivali Fethiye-Göcek- Seydikemer (Ölüdeniz de olabilir)

1-5 Ekim U 12 Futbol turnuvası Beşkaza sentetik saha

7-8 Ekim Ölüdeniz Open Water Yüzme Yarışları Ölüdeniz

6-7-8 Ekim Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası

7-8 Ekim Bedensel Engelliler Voleybol Ölüdeniz 

14-15-16 Ekim Ayak Tenisi-Ölüdeniz futbol sahaları

14-15-16 Ekim Footvolley Ölüdeniz plajı

14-15-16 Ekim Göcek Tenis turnuvası

22-23 Ekim Rowing Sprint Beach (Kürek Yarışları) Çalış Plajı

Sporseverler 3. Fethiye Sporfest Buluşuyor

Sporseverler 3. Fethiye Sporfest Buluşuyor
Sporseverler 3. Fethiye Sporfest Buluşuyor

Tüm Dünya Sporcuları Fethiye’de

Fethiye tarihi ve coğrafi zenginliğiyle, güzelliğiyle ünlü bir ilçedir. Fethiye’nin hem yerli hem de yabancı birçok ziyaretçinin ilgisini çeken bir bölge olduğu söylenebilir. Bu bağlamda festivalin amacı Fethiye’ye sporla yolu kesişen tüm dünya vatandaşlarına kapısı açık büyük bir organizasyon oluşturmak. Festivalin en büyük sponsoru ise Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’dir.

Bir turizm merkezi olan Fethiye’nin zamanla Sporfest kapsamında da bambaşka bir turizmin de parlayan yıldızı olacağına şüphemiz yok. Bölge yıllardır yamaç paraşütü yapan sporcuların, kamp için gelen ziyaretçilerin, dağcılık sporuyla ilgilenenlerin başlıca tercih alanlarından birisi. Fethiye’nin zengin coğrafyası birçok doğa sporuna uygun olmasını sağlıyor.

Fethiye’de Neler Yapabilirsiniz?

Fethiye merkezde gezilecek yerler oldukça fazladır. Doğal güzellikleri bir yana, tarihi olarak da gezilecek pek çok mekâna sahip. Fethiye ve yakın çevresi bildiğiniz gibi birçok tarihi antik kentle dolu.

Eğer tarihi gezileri seven biriyseniz; Fethiye Arkeoloji Müzesi, Amintas Kaya Mezarları ve Thelmessos Antik Kenti, Af Kule Manastırı Harabeleri, Kadyanda Antik Kenti, Pınara Antik Kenti, Letoon Antik Kenti, Saklıkent, Fethiye’nin manzarasını zirveden izlemek için Babadağ Teleferik ile Babadağ gibi gezilecek yerleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Yamaç Paraşütü, Tüplü Dalış, Jeep Safari, Ölüdeniz Tekne Turu aktivitelerine katılabilirsiniz. Yamaç Paraşütü ile uçmak için www.butterflyparagliding.com adresinden veya 0539 646 6460 nolu hattımızdan rezervasyon yaptırabiliriz. 

Tatiliniz boyunca denizin tadını çıkabileceğiniz pek çok plaj bulunuyor. Bunun dışında elbette doğa gezilerine katılabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Eğer kamp yapmayı seven biriyseniz Fethiye’de çok rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Birçok farklı kamp alanından size en uygun olanını belirlemeniz yeterli olacaktır. Fethiye’nin renkli ve hayat dolu sokaklarında sürekli yeni bir sürprizle karşılaşacağınıza ve burada fazlasıyla eğleneceğinize eminiz. Şimdiden rüya gibi bir tatil diliyoruz!