web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye

Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye
Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye

Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye

Bir hafta sonu farklı bir tatil geçirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken Dalaman Hava Alanına uçak bileti alarak Fethiye’ye gelmeniz. Hangi ayda gelirseniz gelin yamaç paraşütü, dalış, özel tekne turu, at turu yapmak. Kayaköy’ de doğanın bizlere sunduğu rengarenk çiçekler ile güzellikleri görmek mümkün.

Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye
Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye

Uçaktan iner inmez bavulunuzu aldığınız gibi Fethiye’ye giden Muttaş veya Havaş servisine bindikten sonra 1 saat sonra Fethiye’ye varıyorsunuz. Otelinize yerleştikten sonra kışları ılık havanın hakim olduğu Fethiye’de gezebileceğiniz bir çok yer var. Bunun için daha çok yer görebilmeniz için araç kiralayabilirsiniz. Yaz aylarına nazaran biraz daha ucuz olan ilçe yemyeşil doğası ile ilk önce ilginizi çekecektir.

Fethiye sahilinde yürüyüş yaparak körfezi izleyebilir, çayınızı yudumlarken martıları ve balıkları ellerinizle besleyebilirsiniz.

 

Doğa yürüyüşü yapmak isterseniz Likya yolu tam yeri. Günlerce yürümek yerine Ovacık bölgesinden başlayarak kısa parkurun bir bölümü Kelebekler vadisinin olduğu bölgeye kadar yürüyebilirsiniz.

Hafta sonu kaçamağı için yeni trend Fethiye

Ölüdeniz‘ de yamaç paraşütü yaz-kış yılın 12 ay’ı yapılacak en cazip aktivite, zaten buraya gelenlerin %90’ nı uçmadan dönmediği için bu zevki sizlerde yaşamak isteyeceksiniz. Yamaç paraşütü deneyimi kaçırmayın

Uçuş sonrası veya gezi molanızda karnınızı doyurmak için çarşı içindeki Lokantaları, dönercileri veya Fethiye kordondaki balık ekmekçileri tercih edebilirsiniz.

Ertesi gün kahvaltıdan sonra merkez’ den hareket eden Kayaköy minibüsleriyle veya aracınızla köy’e giderek tarihin izlerini görebilirsiniz. Mübadeleyle Rumlar tarafından terk edilmiş Kayaköy’ de eski evleri, kiliseleri, okulu, şapeli gezerken lale, papatya toplayın ve bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın.

Gümrük kulesinin oraya çıktıktan sonra yüzünüzdeki gülücükle çekeceğiniz selfinin Facebook’ ta, İnstagram’ da bol like alacağını şimdiden belirtirim. Köy kadınlarının hazırladığı taze sac böreğinin tadını başka yerde bulamazsınız fırsat bulmuşken kaçırmayın derim. Doğası ile insanların en keyif aldığı Kayaköy’de ata binin, bisikletle gezin kısacası doğanın tadını çıkarın. Dostluk ve barış köyünde unutulmaz anılar biriktirin 

Gün batımını izlemek için gittiniz Çalış plajında Ördek adasını yaban ördeklerini besleyebilir, Çalış plajı kuş cennetine giderek göçmen kuşları izleyebilirsiniz. Sahilinde yürüyüş yaparak denizi doyasıya izleyebilir güneşin batışını an be an yaşabilirsiniz.

Akşam yemeği için çarşı da ve kordonda  damak tadınıza hitap edecek bir çok restaurant ve lokantalar bulunmakta. Güzel bir akşam yemeğinden sonra Paspatur sokağında ki barlara takılarak muhabbet eşiliğinde bir şeyler içebilirsiniz.

Nisan ayının ikinci haftasında Fethiye tatilinizi planlarsanız Üzümlü Kuzu Göbeği Festivali gösterilerine katılarak yöre haklının ürettiği ürünlerden, üzümlü dastarından satın alabilirsiniz. Üzümlü köyünün doğal ve tarihi güzellikleri ile yer yıl yüzlerce yerli ve yabancı misafirleri ağırlamaktadır.