Fethiye’de Alışveriş

Tatil365gun

Özlediğiniz Fethiye tatili sizlere Tarihi yerleri, Plajları, Sıcacık insanları kadar çarşıyla da tatil anılarınızda yer alabilecek gezip görmenizi tavsiye edeceğimiz bir kaç yerden bahsedeceğiz.

PASPATUR ÇARŞISI: Fethiyenin merkezine bulunan tarihi binalarıyla insanlar hizmet eden Paspatur çarşısı alışveriş yapmayı sevenlerin ugrak yeridir. Kuyumcusundan, Hediyelik Eşyacısına, Bahartçısından, Halıcısına, Restaurauntların’dan, Barlarına kadar birçok dükkanı bulunduran paspatur zevkle gezebileceğiniz bir mekandır. Yaz aylarında yoğun olan eğlence ve gece hayatı içinde burayı tercih edebilirsiniz.Bu güzellik karşısında paspatur çarşısının suyundan içenlerin Fethiye‘den kopamacaklarına inanılır.

fethiye paspatur

BALIKPAZARI:Fethiye balık pazarı ailenizle arkadaşlarınızla sevdiklerinizle unutamayacağınız lezzetli akşam yemeği yiyebileceğiniz küçük restaurantlar bulunmaktadır. Akdeniz’in ve Ege’nin bol çeşitli günlük taze balıklarının satıldığı temiz mermer tezgahlardan istediğiniz balık’ı alıp restaurantlarda kişi başı ücret karşılığı pişirterek afiyetle yiyebilirsiniz. Masanıza gelen ince ruhlu saz ekibinin söylediği şarkılara gönlünüzce eşlik ederek güzel bir akşam geçirebilirsiniz. Son yıllarda popülerliği her geçen gün artan Fethiye‘ye ilk kez gelen yerli yabancı  misafirlerin uğramadan gitmediği daha önce gelenlerin ise vazgeçemediği bu güzel ortamda bulunan restaurantlar’a önceden rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

balık pazarı

FETHİYE HALK PAZARI: Salı günleri kurulan halk arasında salı pazarı olarak bilinen taze sebze ve meyvelerin yanı sıra her türlü giyim çeşidinin bulunduğu bölgenin en büyük pazarını yerli ve yabancı misafirler ziyaret etmektedir. Bu pazarı ziyaret ederken orada bulunan bölgenin meşhur saç böreğini sıcacık çay ve ayran eşliğinde tadabilirsiniz. Her Cuma üreticilerin kendi üretikleri ürünlerini sattığı Cuma pazarını (Köylü Pazarı) veya her ayın ilk Çarşambası kurulan 2.el ürünlerin satıldığı pazarı da ziyaret edebilirsiniz. Fethiye den ayrılırken doğal ve yerel  ürünlerden satın almak isterseniz. Fethiye Kültür Merkezinin altında hizmet sunan FETHİYE EVİ’ nde köylerden temin edilen ürünlerden satın alabilirsiniz.

DSC_0371_new DSC_0392_new

DSC_0408_newDSC_0407_new DSC_0406_new DSC_0404_new

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir