web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Fethiye Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Fethiye Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Muğla ilinin en güzel ilçelerinden olan Fethiye, gözde turizm merkezlerinden biridir. Deniz kıyısında ve doğa ile iç içe olan bu ilçeye ulaşım son derece kolaydır. Gerek yerli turistlerin gerekse yabancı turistlerin farklı ulaşım seçenekleri vardır. Karayolu ile ulaşımın yanı sıra ilçeye havayolu ile de ulaşım mümkündür.

Dalaman havaalanına gelen bir kişi Fethiye ilçesine ortalama 45 dakika içerisinde karayolu ile varabilir. Kuşkusuz bu turizm cennetinde oldukça tarihi mekanlar ve eğlence yerleri vardır. Tüm bunların yanı sıra konaklama imkanının fazla olması sebebiyle birçok turist tarafından tercih edilmektedir. Turistlerin bir kısmı genellikle deniz kıyısında tatil yeri seçerken diğer kısmı ise doğa ile içi içe yaşamak için yeşilliğin bol olduğu tatil köylerini seçerken kendilerini doğaya bırakmaktadırlar

 

Fethiye tatilinde yapılması gereken aktiviteler oldukça fazladır. Fethiye tatilinde Doğa Yürüyüşleri, Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü, Fethiye Tüplü Dalış, Fethiye Saklıkent Jeep Safari, Fethiye Bungy Jumping, Su Sporları, tarihi yerleri gezmek gibi farklı aktiviteler yapılabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta su sporlarıyla ilgilidir. Su sporları genellikle otel organizasyonları içerisinde yapılmaktadır. Eğer erken rezervasyonunuz yoksa ne yazık ki bu spordan faydalanamayabilirsiniz. Fethiye de yapılacak aktivitelere katılacak kişiler tatil anlarında mutlaka erken rezervasyon yapmaktadır. Bu sebeple geç kalınmış bir rezervasyon sizi bu sporu yapmaktan mahrum edebilir.

Fethiye Tatilinde Yapılacak Aktiviteler
Fethiye Tatilinde Yapılacak Aktiviteler

Doğa Yürüyüşleri

Fethiye ilçesinde doğa yürüyüşleri yapmak için oldukça güzel yerler mevcuttur. Özellikle görülmesi gereken yerlerin başında tarihi Likya yolu gelmektedir. Otellerin sıklıkla bu bölgeye yaptığı doğa yürüyüşlerinde fotoğrafçılar size eşlik etmektedir. Tabi ki burada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de bu doğa yürüyüşlerin alacağınız paketin turun içerisinde olmasıdır. Zira paket turun içerisinde olmayan bu yürüyüşler size ek maliyet çıkarabilir. Ayrıca Likya yolu oldukça popülerdir. Turistler yer bulma sıkıntısı çektiği için, erken rezervasyon yapılması ve erken rezervasyonda bu yürüyüşlerden bahsedilmesi gerekir.

 

Su Sporları

Fethiye tatilinde yapılması gereken aktiviteler içerisinde su sporlarının yeri oldukça ayrıdır. Zira ölüdeniz gibi özel yerlerin olduğu bu ilçede su sporlarının önemi oldukça büyüktür. Genellikle dolu olan bu yerler için mutlaka erken rezervasyon yapılması gereklidir. Otel paketlerinin hemen hemen hepsinde bulabileceğiniz ölüdeniz su sporları için erken rezervasyon yapılmadığı takdirde ne yazık ki yer bulunamaz. Ayrıca tatil paketi içerisinde bulunmayan su sporları sizler için ek maliyet oluşturabilir. Tatil paketi seçerken mutlaka zevklerinize uygun paketler seçmeli ve içeriklerini dikkatli okumalısınız. Paket içerisinde olmayan aktivitelere ek ücret ödemesi yapmanız gerekebilir.

 

Eğlence Merkezleri

Fethiye ilçesi eğlence merkezleriyle ünlü bir ilçedir. Yaz, kış açık bulabileceğiniz eğlence merkezleri sayesinde oldukça keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Birçok otel eğlence merkezini paket içerisine almazken, bazı otellerin özel anlaşması vardır. Eğlence merkezlerini seven biri iseniz mutlaka tatil paketi içerisinde olmasına dikkat ediniz.

 

Tarihi Yerler

Her ne kadar deniz turizmiyle öne çıkan yerlerden biri olsa da Fethiye aynı zamanda tarihi yerleri ile de dikkat çekmektedir. Bu tarihi yerlerin başında Likya yolu, antik kentler, Saklıkent, Ölüdeniz ve kelebekler vadisi gelmektedir. Turizmin başkenti konumdaki Fethiye ‘de bu tarihi yerler oldukça turist çekmektedir. Kimi insan dışarıdan gelirken kimi ise otellerin turları vasıtasıyla gelmektedir. Fethiye ilçesine geldikten sonra bu olağanüstü tarihi yerleri ziyaret etmeden olmaz. Tatil rezervasyonu yaparken mutlaka bu tarihi yerlin paket içerisinde yer almasına dikkat ediniz. Paket içerisinde yer almayan bu yerleri gezmek için ekstra ücret ödemeniz gerekebilir.

Fethiye Yapılacak Aktiviteler
Fethiye Yapılacak Aktiviteler

Babadağ Paraşüt

Fethiye tatilinde yapılması gereken aktiviteler listesinde paraşüt gelmektedir. Yamaç paraşütü sayesinde Ölüdeniz üzerinde eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Babadağ Paraşütü sayesinde oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Burada en önemlisi bu paraşüt aktivitesinin tatil paketi içerisinde olup olmadığıdır. Tatil paketi içerisinde olmayan bu aktivite sizlere ek maliyete neden olabilir veya paket içerisinde olmadığı için yer bulma sıkıntısı çekebilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları hakkında bilgi almak için www.butterflyparagliding.com adresini ziyaret edebilir veya 0539 646 6460 nolu hattımızı arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. 2021 yılında hizmete giren Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik hattı ile Babadağ’a çıkıp orada ki restauranttan faydalanırken yamaç paraşütlerin kalkışlarını izleyebilirisiniz. Fethiye Babadağ Teleferik Fiyatları hakkında detayları web sitemizden takip edebilirsiniz

Tüplü Dalış 

Fethiye de Tüplü Dalış aktivitesi su altına misafir olmak isteyenlerin tercihidir. Bir çok kişi yüzme bilmediği için ertelese de işin aslının cesaretten geçtiğini de hatırlatmak isteriz. Dalış öncesi verilen kısa eğitim sonrası su altına eğitmenler ile beraber iniyorsunuz. Su altında balıklar ile yüzerken, foto video çekimi yapılırken eğitmenler sizinle beraber oluyorsunuz. Fethiye Ölüdeniz Tüplü Dalış Fiyatları hakkında bilgi almak için www.butterflyparagliding.com adresini ziyaret edebilir veya 0539 646 6460 nolu hattımızı arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Fethiye Jeep Safari
Fethiye Jeep Safari

Jeep Safari 

Fethiye Saklıkent Jeep Safari turları sıcak yaz yazlarında yapılacak aktivitelerin başında gelmektedir desek yanılmayız. Üzeri açık araçlar ile yapılan Saklıket turunda birbirinizi ıslamak, çamura girmek serbest. Saklıkent kanyonuna girdiğiniz deki manzaraya hayran kalacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. Fethiye Saklıkent Jeep Safari Fiyatları hakkında bilgi almak için www.butterflyparagliding.com adresini ziyaret edebilir veya 0539 646 6460 nolu hattımızı arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Saklıkent Kanyonuna giriş ücretinin 2024 yılı için giriş ücretlerini sitemizden takip edebilirsiniz. 

 

Erken Rezervasyonun ve Tatil Paketlerinin Önemi

Erken rezervasyonun önemi oldukça fazladır. Zira erken rezervasyon sayesinde daha az ödeme yaparak tatil yapmanız mümkün. Birçok otel erken rezervasyon yapan kişilere oldukça indirimli fiyatlar sunmaktadır. Tatil dönemi yaklaştıkça veya tatil döneminde ne yazık ki bu düşük fiyatları bulmanız son derece zordur. Ayrıca erken rezervasyon sayesinde yer bulma sıkıntısı da olmamaktadır. İstediğiniz otele veya tatil köyüne erken rezervasyon yaparak istediğiniz odayı tutmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca erken rezervasyon sayesinde birçok aktiviteye de katılmanız mümkün olabilmektedir. Tatil paketi seçerken mutlaka ayrıntılı şekilde inceleme yapmalısınız. Size uygun tatil paketini seçerek birçok aktiviteyi ücretsiz yapma imkanı sağlayabilirsiniz.