web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan, turist açısından yabancı turistlerin ki özellikle İngilizlerin uğrak mekanıdır. Yerli turistler yeni yeni bu eşi benzeri olmayan muhteşem tatil yerini keşfetmeye başlamışlardır. İçerisinde hem doğanın eşsiz yeşillerine sahip ormanlarını hem de Akdeniz’in parıltılı denizini ve sahillerini bünyesinde tutarken aynı zamanda M.Ö. 4. yüzyıllara kadar uzayıp giden tarihi imgelere de sahiptir.

Bu kadar güzelliği bir arada taşımanın vermiş olduğu ün ile birlikte bünyesinde tekne turları ve özellikle eşsiz manzaralara sahiplik eden microlight turları da bu bölgeyi ziyaret edenler için öneriler arasında bulunmaktadır. Fethiye den yaz aylarında düzenli olarak Dalyan turuna katılarak bölgesi yakından keşfedebilirsiniz.

 

Bu enfes güzelliklere sahip olan Dalyan, buradaki turistler için ekstra fırsatları da sunabilmektedir. Tatil yaparken aklımıza gelen en önemli şeylerden biri konaklama sorunudur. Bu bölgede bulunan kiralık villalar veya kiralık evleri ile birlikte uygun fiyatlı olanlar ile anlaşma sağlandıktan sonra bu muhteşem tatilinize artık başlayabilirsiniz.

Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan Gezi Rehberi
Dalyan Gezi Rehberi

Dalyan Gezilecek Yerler

Eşi benzeri olmayan sahillerde kum ve güneşin keyfini çıkarırken, doğa severlerin göz bebeği olan ormanlarında doğa yürüyüşleri ve kamplar yapabilir aynı zamanda tarihi ve eski yapıları sevenler için de kentin geniş bir yelpazeye sahip tarihi yapılarını da gezme şansına sahip olabilirsiniz. Dalyan’a gelip burada mutlaka gezmeniz gereken yerler şunlardır:

 

  • Kaunos Antik Kenti ve Kaunos Kral Mezarları
  • Sülüngür Gölü
  • İztuzu Plajı
  • Yuvarlakçay
  • Sultaniye Kaplıcası
  • Ekincik Koyu
  • Radar Tepesi
  • Kargıcak Koyu
  • Köyceğiz Sığla Ormanı
  • Dalyan Çamur Banyosu

Dalyan Yamaç Paraşütü

Dalyan’a tatil için geldikten sonra yapmanız gereken en önemli ve en anlamlı şey Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü turlarıdır. Bu bölgede yapılan yamaç paraşütü turlarını özellikle tarih severler, fotoğraf severler ve maceraperestler tarafından çok fazla akın edilmektedir.

Turların adrenalin dolu olma özelliklerinin yanı sıra bu bölgenin nefes kesici manzaralarını sizlere sunması bu turları olmazsa olmaz kılmaktadır. Herkes bu eşsiz ve nefes kesici turlara sahip olabilsin diye bu Dalyan tatil paketi  fiyatları her bütçeye uygun olarak hazırlanıp sunulmaktadır. 7/24 sunulabilen bu hizmete istediğiniz zaman iletişim kanalları üzerinden iletişime geçebilir ve istediğiniz şekilde bu fırsatlara sahip olabilirsiniz.