web analytics
Merhaba Avantajlı tatil paketlerini incelemek istermisin

Bu Yaz Ölüdenizde Tatil Yapmalı

Bu Yaz Ölüdenizde Tatil Yapmalı

Pek çok sporun gerçekleştirilmesine elverişli bir coğrafya arayışlarınız için bu yaz Ölüdeniz’de tatil yapılmalı diyoruz. Böyle bir konum üzerinde bulunan ve yaz turizmleri başta olmak üzere her mevsimde ziyaretçilerine kucak açan Ölüdeniz, Muğla’nın Fethiye ilçesi sınırları içerisine bağlıdır. Kumsallarının harika ve büyüleyici altın sarısı renklerini, turkuazın her tonuna şahit olabileceğiniz denizi ve çam kokularını içinize doldurabileceğiniz yollarıyla en iyi şekilde tatilinizi yapabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin de sıkça tercih ettikleri tatil noktalarından olan Ölüdeniz’de tatil yapmaya karar vermenizi kolaylaştıracak bazı rotaları paylaşacağız.

Bu Yaz Ölüdenizde Tatil Yapmalı
Bu Yaz Ölüdenizde Tatil Yapmalı

Ölüdeniz’de Tatilde Gezilecek Yerler

Saklıkent Kanyonu: Gönülleri fethetmeyi başaran en önemli yerlerden birisi olan Saklıkent Kanyonu’nu mutlaka görmeniz gerekmektedir. Yaz aylarının sıcaklığından etkilenmeyeceğiniz harika bir serinliği ayaklarınızın altında hissedebileceksiniz. Yaklaşık 15 km uzunluğuna sahip bu muhteşem milli parkın konum olarak Ölüdeniz’e yakın olması ulaşım açısından kolaylık kazandıracaktır.

Fethiye Gemiler Adası
Fethiye Gemiler Adası

Gemiler Adası Kalıntılar

Ölüdeniz’de gezilecek yerler sıralamasında ilk sıralarda yerini alan ve eski adı Aya Nikola olarak bilinen bu bölge şimdilerde Gemiler Adası olarak anılmaktadır. Birinci dereceden doğal sit alanları arasında bulunan ve koruma altına alınmış durumda olan ada, Bizans döneminin kiliselerine dair kalıntıları içermektedir. Fethiye merkezine 9 kilometre uzaklıkta olan adaya ulaşımda herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmayacağınızı görebileceksiniz.

Bu Yaz Ölüdenizde Tatil Yapmalı

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi
Ölüdeniz Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi Güzelliği

Ölüdeniz tatilinize son vermeden önce görmek isteyeceğiniz Kelebekler Vadisi’nin uçsuz bucaksız bir alanda olduğunu keşfedebileceksiniz. Ölüdeniz’de bulunan otellerde konaklayacağınız sürelerde gezmek için en iyi rotalardan birisi burası olacaktır. Yapılaşma izni bulunmayan bu alan doğal sit alanı ilan edilmesiyle koruma altına alınmıştır.

Ölüdeniz Badadağ Yamaç Paraşütü
Ölüdeniz Badadağ Yamaç Paraşütü

Babadağ Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz ve Fethiye tatilini planladığınızda karşınıza en iyi fırsatları çıkaracak olan bölgelerden birisi de Babadağ olacaktır. Özellikle bol aktiviteli bir tatilin hayalini kurduğunuzda dalış, jeep safari, tekne turu gibi etkinliklerin yanında en meşhuru olan babadağ yamaç paraşütü ile ilgili çalışmalara katılabilirsiniz. Bu yönde bir merakınızın olması halinde kesinlikle denemek isteyeceğiniz bu heyecanı sonuna kadar yaşayabileceksiniz.

Ölüdeniz Kıdrak Plajı
Ölüdeniz Kıdrak Plajı

Kıdrak Koyu Kamp Alanı

İnce kumlu ve geniş alanlarda bulunan plajlarında harika zamanları geçirebileceğiniz Kıdrak koyu, kamp alanı için en çok tercih edilen bölgedir.

Fethiye Tüplü Dalış
Fethiye Tüplü Dalış

Ölüdeniz Aktiviteleri Nelerdir?

Fethiye’nin en gözde alanlarından olan Ölüdeniz’e geldiğinizde aklınıza ilk aktivite olarak Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü gelecektir. Hiçbir deneyiminiz olmasa dahi profesyonel eğitmenlerden alacağınız yardımlar sayesinde tatilinizi maceralı bir şekilde geçirebilirsiniz. Yine yukarıda saydığımız gezilecek yerlerde aktiviteler arasında dalış, jeep safari, tekne turu ilk sıralarda yer almaktadır. Tüplü dalış aktivitesine yönelik arayış içerisinde olanların karşısına çıkabilecek en güzel ve özel bölgelerden Fethiye Dalyan koyunu zaman kısıtlaması olan misafirlerimiz için ise Ölüdeniz’i önermekteyiz. Paket turları sayesinde birden fazla aktiviteye katılabilir ve sizin için uygun olan noktalarda bu coşkuyu yaşayabilirsiniz. Fethiye’de villalarda kalarak veya Ölüdeniz’de temiz ve nezih alanlarda bulunan otellerde konaklayarak tatilinizi unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Hem dinlendiren, hem de eğlendiren bir tatili hayal ediyorsanız, Ölüdeniz en ideal noktalarınızdan olacaktır.

 

Birbirinden sağlıklı ve temiz bir şekilde yapılan yöreye özgü yemeklerin dışında damak zevkinize göre Türk mutfağına ait pek çok yemeği bulabilirsiniz. Fethiye, Ölüdeniz, Hisarönü, Çalış Plajı bölgelerinde yabancı mutfaklara özgü yemekleri sunan restaurantları ve balık restaurantları kolayca bulabilirsiniz.