107 Yıllık Tarihi Gemide Heykel Sergisi.

Tatil365gun

5. Kültür ve Sanat Günleri kapsamında Fethiye’ye gelen bilim ve sanat gemisi Hulda’da İlhan Koman heykel sergisi açıldı.

4 Mayıs’a kadar açık kalacak sergide 120 öğrenciye heykel çalışmaları da yaptırılacak Fethiye belediyesinin de destekleri ile düzenlenen 5. Kültür ve Sanat günleri çerçevesinde heykel sanatçılarından merhum İlhan Komanın 107 yaşındaki bilim ve sanat gemisi Hulda Fethiye iskelesine demirledi.

Yaklaşık 2 yıl önce stockholm’den İstanbul’a gelen gemide daha önce çeşitli sergiler düzenlenmişti. Merhum İlhan Komanın oğlu Ahmet Koman tarafından Fethiye’ye getirilen 107 yılık Hulda gemisindeki İlhan Koman sergisi açılışı Fethiye Belediyesi bandosu eşliğinde yapıldı. Eski bir kuru yük gemisi olan İlhan Koman Kültür ve Sanat vakfına ait Hulda gemisindeki sergide İlhan Komanın ünlü Akdeniz heykeli derviş adanı verdiği yürüyen yaşlı adam, sonsuzluğa ve 3 boyutlu yapıtlar sergileniyor.

“Açılışta konuşan Ahmet Koman, “5. Kültür ve Sanat günleri kapsamında Fethiye’ye Hulda geldi. 107 yıllık Hulda gemisine İlhan Koman’ın evine atölyesine yani bir sanatçının kalbinin atığı yere hoş geldiniz. Öğrencilerimize Koman’ın yapıtlarından bazılarını basit uygulamamalarını öğreteceğiz” dedi.

Açılışa yoğun ilgi olurken Hulda’yı gezenler, sergiyi çok beğendiklerini ifade ederek, “Karşımızda çok iyi hazırlanmış ve büyük emek harcanmış bir sergi bulduk” diye konuştular. – MUĞLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir